Reklama

Europa

Białoruś: wierni wspierają modlitwą abp. Kondrusiewicza

Katolicy na Białorusi dziękują abp. Tadeuszowi Kondrusiewiczowi za jego wieloletnią posługę. W uroczystość Objawienia Pańskiego mogli to uczynić mieszkańcy Grodna, gdzie były metropolita mińsko-mohylewski sprawował Eucharystię w miejscowej katedrze. Przybyło do niej wielu duchownych i świeckich, aby modlitwą wesprzeć hierarchę. W ubiegłą niedzielę w dniu jego 75-tych urodzin Papież Franciszek przyjął rezygnację abp. Kondrusiewicza.

[ TEMATY ]

Białoruś

Abp Tadeusz Kondrusiewicz

catholic.by

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W homilii abp Tadeusz Kondrusiewicz podziękował wiernym za modlitwę w intencji jego powrotu do kraju, co stało się możliwe po prawie czterech miesiącach w wigilię Bożego Narodzenia.

Reklama

Hierarcha podkreślił, że nieustanna modlitwa licznych wiernych była dla niego wielkim wsparciem duchowym i wyrazem solidarności w trudnym okresie wygnania. Arcybiskup zauważył, że „razem nieśliśmy ten krzyż” i dodał, że „w krzyżu jest nadzieja, która, jak pokazuje życie, się spełniła”.

Podziel się cytatem

Arcybiskup Kondrusiewicz, który w ciągu ostatnich 30 lat w dużej mierze przyczynił się do odrodzenia Kościoła katolickiego na Białorusi, nawiązał też do obchodzonej w tym dniu uroczystości. Hierarcha zaznaczył, że trzej królowie oddali cześć Jezusowi i stali się jego apostołami, „tak więc i my, ujrzawszy Jezusa, musimy być Jego apostołami, aby świat mógł Go poznać i żyjąc Bożą nauką mógł budować cywilizację życia, miłości i pokoju”.

Na zakończenie Mszy św. podziękowania metropolicie seniorowi złożyli przedstawiciele różnych stanów. Wierni dziękowali za wszystko co wydarzyło się na ich wspólnej drodze życia, a także za wielką troskę o Kościół katolicki na Białorusi.

2021-01-08 15:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Kondrusiewicz: społeczeństwo białoruskie oczekuje na zmiany

[ TEMATY ]

Białoruś

Abp Tadeusz Kondrusiewicz

pl.wikipedia.org

Zdjęcie archiwalne

Zdjęcie archiwalne

Społeczeństwo białoruskie nie zgadza się z sytuacją, jaka utrzymuje się w kraju. Coraz bardziej zdecydowanie domaga się nowych wyborów. Wczoraj w Mińsku oraz innych miastach odbyły się masowe demonstracje. Coraz więcej osób wychodzi na ulice okazując swoje niezadowolenie.

Do najnowszych wydarzeń na Białorusi odniósł się także w wypowiedzi dla Radia Watykańskiego przewodniczący tamtejszej konferencji episkopatu, metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz.
CZYTAJ DALEJ

Siekiera w dłoni księdza - mordercy. Zgorszenie przebaczeniem?

2025-07-26 22:29

[ TEMATY ]

Milena Kindziuk

dr Milena Kindziuk

Red.

Milena Kindziuk

Milena Kindziuk

To nie jest zbrodnia, jakich wiele. Kolejna odnotowana w kronikach kryminalnych, popełniona nocą w ustronnym miejscu. To jest rana, która rozrywa serce Kościoła. Bo sprawcą jest kapłan.

Pęka mi serce, gdy o tym piszę. Pęka też obraz Kościoła w oczach wielu. Pęka zaufanie. Pęka nadzieja. Bo fakt pozostaje faktem: ksiądz zamordował człowieka. Ze szczególnym okrucieństwem.
CZYTAJ DALEJ

LN siatkarek - trzecie miejsce Polek po zwycięstwie nad Japonią

2025-07-27 18:21

PAP

Polskie siatkarki wywalczyły brązowy medal Ligi Narodów w rozgrywanym w Łodzi turnieju finałowym. W meczu o trzecie miejsce pokonały Japonki 3:1 (25:15, 24:26, 25:16, 25:23) i po raz trzeci z rzędu w tych rozgrywkach staną na najniższym stopniu podium.

Polska – Japonia 3:1 (25:15, 24:26, 25:16, 25:23).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję