Reklama

Z brewiarzem na co dzień

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tom III Liturgii Godzin lub wydanie skróconet - strony wydania skróconego podajemy w nawiasach kwadratowych [...]
16 czerwca. Jedenasta niedziela zwykła.Teksty w psałterzu na niedzielę III tygodnia - s. 792 [s. 949]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z 11. niedzieli zwykłej - s. 283. ANTYFONA do pieśni Zachariasza w JUTRZNI i pieśni Maryi w NIESZPORACH z roku A - s. 287 [s. 616].
17 czerwca - poniedziałek. Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Teksty w psałterzu na poniedziałek III tygodnia - s. 808 [s. 964]. W GODZINIE CZYTAŃ - I czytanie z poniedziałku 11. tygodnia - s. 288, II czytanie własne - s. 1241. MODLITWA własna - s. 1243 [s. 1332]. HYMN w GODZINIE CZYTAŃ oraz HYMN i wszystko po PSALMACH w JUTRZNI i NIESZPORACH można wziąć z tekstów wspólnych o świętych mężczyznach - s. 1562 [s. 1704] z wyjątkiem ANTYFONY do pieśni Zachariasza w JUTRZNI - s. 1617 [s. 1331] i ANTYFONY do pieśni Maryi w NIESZPORACH - s. 1617 [s. 1332].
18 czerwca - wtorek. Dzień powszedni. Teksty w psałterzu na wtorek III tygodnia - s. 824 [s. 979]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z wtorku 11. tygodnia - s. 292.
19 czerwca - środa. Dzień powszedni. Teksty w psałterzu na środę III tygodnia - s. 840 [s. 994]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania ze środy 11. tygodnia - s. 296.
Albo: wspomnienie św. Romualda, opata. Wszystko jak wyżej w dzień powszedni, jedynie własne: II czytanie w GODZINIE CZYTAŃ - s. 1244 i MODLITWA - s. 1245 [s. 1332]. Można HYMN w GODZINIE CZYTAŃ oraz HYMN i wszystko po PSALMACH w JUTRZNI i NIESZPORACH wziąć z tekstów wspólnych o zakonnikach - s. 1607 [s. 1729].
20 czerwca - czwartek. Dzień powszedni. Teksty w psałterzu na czwartek III tygodnia - s. 856 [s. 1010]. W GODZINIE CZYTAŃ - czytania z czwartku 11. tygodnia - s. 300.
21 czerwca - piątek. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Teksty w psałterzu na piątek III tygodnia - s. 873 [ s. 1026]. W GODZINIE CZYTAŃ - I czytanie z piątku 11. tygodnia - s. 304, II czytanie własne - s. 1246. MODLITWA własna - s. 1247 [ s. 1332]. Można HYMN w GODZINIE CZYTAŃ oraz HYMN i wszystko po PSALMACH w JUTRZNI i NIESZPORACH wziąć z tekstów wspólnych o zakonnikach - s. 1607 [s. 1729].
22 czerwca - sobota. Dzień powszedni. Teksty w psałterzu na sobotę III tygodnia - s. 309.
Albo: wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa. Wszystko jak wyżej, jedynie w GODZINIE CZYTAŃ - II czytanie własne - s. 1248. MODLITWA własna - s. 1250 [s. 1333]. Można HYMN w GODZINIE CZYTAŃ oraz HYMN i wszystko po PSALMACH w JUTRZNI wziąć z tekstów wspólnych o pasterzach - s. 1503 [s. 1672].
Albo: wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza More´a. Wszystko jak w dzień powszedni. Własne II czytanie w GODZINIE CZYTAŃ - s. 1251. MODLITWA własna - s. 1252 [ s. 1333]. Można HYMN w GODZINIE CZYTAŃ oraz HYMN i wszystko po PSALMACH w JUTRZNI wziąć z tekstów wspólnych o wielu męczennikach - s. 1462 [ s. 1641].
Albo: wspomnienie o Najświętszej Maryi Pannie w sobotę.Teksty własne - s. 1432 [s. 1618]. PSALMY z soboty III tygodnia - s. 891 [s. 1043]. W GODZINIE CZYTAŃ - I czytanie - s. 309.
I NIESZPORY z 12. niedzieli zwykłej - s. 902 [s. 1053]. ANTYFONA do pieśni Maryi z roku A - s. 313 [s. 616].

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Jezus nie szuka perfekcji. Szuka serca

2025-06-27 07:59

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

Jezus nie szuka perfekcji. Szuka serca. Jeśli czujesz, że Twoja wiara potrzebuje świeżego oddechu – zapraszam.

Nie wystarczy wiedzieć o Jezusie - trzeba Go spotkać. Tak - to jest możliwe. Opowiadam historię dziewczynki z zespołem Downa, która jednym uściskiem daje odpowiedź pełniejszą niż jakiekolwiek słowa. Przypominam rozmowę Jezusa z Piotrem – tę, w której słowo "miłość" nabiera różnych znaczeń, a Jezus zniża się do poziomu serca swojego ucznia.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę bp. Andrzeja Przybylskiego: Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

2025-06-27 12:36

[ TEMATY ]

rozważania

bp Andrzej Przybylski

BP KEP

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

Gdy Piotr i Jan wchodzili do świątyni na modlitwę o godzinie dziewiątej, wnoszono właśnie pewnego człowieka, chromego od urodzenia. Umieszczano go codziennie przy bramie świątyni, zwanej Piękną, aby wchodzących do świątyni prosił o jałmużnę. Ten, zobaczywszy Piotra i Jana, gdy mieli wejść do świątyni, prosił ich o jałmużnę. Lecz Piotr, przypatrzywszy się mu wraz z Janem, powiedział: «Spójrz na nas!» A on patrzył na nich, oczekując od nich jałmużny. «Nie mam srebra ani złota – powiedział Piotr – ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź!» I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go. A on natychmiast odzyskał władzę w nogach i stopach. Zerwał się i stanął na nogach, i chodził, i wszedł z nimi do świątyni, chodząc, skacząc i wielbiąc Boga. A cały lud zobaczył go chodzącego i chwalącego Boga. I rozpoznawali w nim tego człowieka, który siedział przy Pięknej Bramie świątyni, aby żebrać, i ogarnęło ich zdumienie i zachwyt z powodu tego, co go spotkało.
CZYTAJ DALEJ

Drzwi tego Kościoła są szeroko otwarte

2025-06-29 18:00

Marzena Cyfert

Msza św. dziękczynna w sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach

Msza św. dziękczynna w sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach

W sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach świętowano 25. rocznicę konsekracji kaplicy, 8. rocznicę ustanowienia sanktuarium oraz coroczne spotkanie rodzin. Podczas uroczystości dziękowano też za 40-letnią kapłańską służbę w tym miejscu ks. prał. Ryszarda Staszaka i przekazano parafię ks. Jakubowi Bartczakowi. Uroczystościom przewodniczył abp Józef Kupny.

W homilii metropolita wrocławski przypomniał kilka faktów z życia ks. prał. Ryszarda Staszaka. Kapłan pochodzi z archidiecezji lwowskiej. Po wojnie jego rodzina trafiła do Wierzbic na Dolnym Śląsku. Tam znajdował się ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci, prowadzony przez siostry józefitki, którym często pomagał ojciec ks. Ryszarda, Franciszek. To w tym ośrodku młody Ryszard poznał ks. Józef Pazdura, późniejszego biskupa, który przyjeżdżał odprawiać tam Msze św. Z czasem ks. Pazdur stał się również gościem w domu państwa Staszaków, a mama ks. Ryszarda stawiała go za wzór kapłaństwa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję