Reklama

Polska

30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

W dniach 10-11 lipca po raz 30. Rodzina Radia Maryja pielgrzymuje do Częstochowy. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Ewangelia radosną obietnicą”. Całe wydarzenie transmitowane przez TV Trwam i Radio Maryja.

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich do udziału w 30-stej Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Jasnogórskiej Pani. Zapraszamy do fizycznego udziału, na miejscu w Częstochowie jak i duchowego za pośrednictwem Telewizji Trwam i Radia Maryja. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: "Ewangelia radosną obietnicą".

„Idziemy do naszej Pani, Matki i Królowej. Uczyńmy to teraz, bo nie wiemy, czy za kilka lub kilkanaście tygodni nie dojdzie do następnej pandemicznej izolacji. Po raz 30. idziemy do Matki Najświętszej z naszym dziękczynieniem i prośbą. Tym razem pod hasłem: Ewangelia radosną obietnicą”. – do udziału w pielgrzymce zaprasza o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 10 lipca o godzinie 17.30 transmisją koncertu Orkiestry KWK Staszic. Później, o godzinie 18.00 Msza Święta z Jasnogórskiego Sanktuarium, pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, biskupa seniora diecezji świdnickiej . Wspólnie powierzymy Maryi nasze radości i problemy. Następnie wspólna modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

W niedzielę 11 lipca nasze świętowanie rozpoczynamy od godziny 8.00 transmisją Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i czuwaniem modlitewnym. Najważniejszym wydarzeniem naszej pielgrzymki będzie Msza Święta o godzinie 11.00 podczas której powierzymy Czarnej Madonnie nasze rodziny, Ojczyznę i cały świat. Mszy będzie przewodniczył ks. abp. Wacława Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu. Pielgrzymkę zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:00.

Wydarzenie odbędzie się zachowaniem reżimu sanitarnego tj. w różnych miejscach na placu będzie płyn do dezynfekcji rąk. Należy zachować odpowiednią odległość od siebie i zakrywać usta i nos.

10 lipca, sobota

godz. 17.30 – Koncert

godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, biskupa seniora diecezji świdnickiej

Reklama

godz. 20.20 – Różaniec

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

11 lipca, niedziela

godz. 08.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P.

godz. 09.00 – Modlitewne czuwanie

godz. 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

2021-07-09 14:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

31. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze z udziałem prezydenta Dudy

Z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz członków rządu w niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie odbyły się główne uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja.

To jedno z największych dorocznych zgromadzeń w tym sanktuarium, jego biuro prasowe podało, że w tym roku przybyło ponad 50 tys. wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. kan. prof. Antoni Siemianowski - wybitny filozof i wykładowca

2022-12-04 12:12

[ TEMATY ]

Gniezno

©MaverickRose – stock.adobe.com

W niedzielę 4 grudnia w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie zmarł ks. kan. prof. dr hab. Antoni Siemianowski - filozof, zasłużony wykładowca poznańskiego UAM i gnieźnieńskiego seminarium duchownego, autor ponad 170 publikacji, recenzji i książek, kanonik gnieźnieńskiej Kapituły Prymasowskiej.

Śp. ks. prof. Antoni Siemianowski urodził się 28 maja 1930 r. w miejscowości Mimowola pod Inowrocławiem. Uczęszczał do znanego i szanowanego inowrocławskiego Liceum im. Jana Kasprowicza. Po maturze wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1956 z rąk bp. Franciszka Jedwabskiego. Jego kursowym kolegą był m.in. kard. Józef Glemp. Po krótkiej pracy duszpasterskiej m.in. jako kapelan sióstr służebniczek w Pleszewie, w 1959 rozpoczął studia specjalistyczne z zakresu filozofii teoretycznej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Doktorat obronił w 1966 r. na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej KUL na podstawie pracy „Metafizyczna konieczność istnienia Boga według Henryka z Gandawy”.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Oder: Oskarżanie Jana Pawła II o zamiatanie pod dywan spraw pedofilskich przeczy faktom

2022-12-05 10:28

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

fot. Adam Bujak Biały Kruk

- Oskarżanie Jana Pawła II o sprzyjanie czy „zamiatanie pod dywan” przestępstw na tle pedofili jest zupełnym absurdem, a przede wszystkim przeczy faktom – mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Sławomir Oder, postulator jego procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

A oto pełna treść rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję