Reklama

Niedziela Częstochowska

Pielgrzymka na wzór Maryi

Pod hasłem: „Okaż się nam Matką”, z udziałem 200 pątników trwa 158. Wieluńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

[ TEMATY ]

Częstochowa

pielgrzymka

Wieluń

Zofia Białas

Przewodniczy jej ks. Emil Kałuża. Tegoroczna pielgrzymka ma wymiar szczególny, bo odbywa się w czasie jubileuszowym. Już niebawem, 5 września, przypada 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu dokonanej przez kard. Stefana Wyszyńskiego i kard. Karola Wojtyłę.

– Bardzo pragnę, aby ta pielgrzymka była podobna do pielgrzymki Maryi idącej do swojej krewnej Elżbiety. Maryja swoją wędrówkę rozpoczęła tuż po Zwiastowaniu, jest brzemienna, ale nie przeraża Jej 130-kilometrowa odległość, którą musi przebyć. Ona po prostu chce pomóc swojej krewnej – powiedział w homilii podczas Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę ks. Damian Magiera, wikariusz parafii św. Piotra w Okowach w Białej k. Wielunia.

– Wyruszamy na pielgrzymkę z trochę mniejszymi bagażami, samochodów jakby trochę mniej. Ale czy mniejsze są też nasze bagaże duchowe? Jakie by one nie były, idziemy je przedstawić Matce Bożej Częstochowskiej, by Ona zaniosła je przed Boży tron. Idziemy też wyśpiewać swój Magnificat, tak jak uczyniła to Ona. Zaufaj Bogu i uwierz, że On spełni twoje prośby w odpowiednim dla ciebie czasie – dodał.

Reklama

Przez cały lipiec Pątnicy modlą się w czasie wędrówki w intencjach, które przez cały lipiec były zbierane w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej.

Dzisiaj, tj. 24 sierpnia do pielgrzymów dołączy bp Andrzej Przybylski, który wygłosi dla nich konferencję i wspólnie z nimi wejdzie na Jasną Górę.

2021-08-24 08:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: wprowadzenie relikwii bł. Maksymiliana Binkiewicza, kapłana i męczennika

[ TEMATY ]

Częstochowa

relikwie

abp Stanisław Nowak

ks. Mariusz Frukacz

„Bł. ks. Maksymilian Binkiewicz to piękny i żarliwy kapłan. Był człowiekiem modlitwy i wielkiej gorliwości apostolskiej” – mówił w homilii abp senior Stanisław Nowak, który wieczorem 29 października przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, w rocznicę konsekracji świątyni. Msza św., która była również dziękczynieniem za istnienie Kościoła częstochowskiego, połączona była z wprowadzeniem relikwii bł. Maksymiliana Binkiewicza, kapłana i męczennika z Dachau.

Mszę św. z arcybiskupem koncelebrowali m. in. ks. prał. Teofil Siudy, prepozyt kapituły Bazyliki Archikatedralnej, ks. prał. Włodzimierz Kowalik, wikariusz biskupi ds. ekonomiczno–administracyjnych archidiecezji częstochowskiej, ks. kan. Jan Niziołek, proboszcz parafii archikatedralnej Świętej Rodziny i ks. dr Grzegorz Szumera, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym

2023-02-04 17:01

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wizyta papieska już przynosi owoce zmiany w Sudanie Południowym. Prezydent tego pogrążonego w krwawym konflikcie kraju zapowiedział w czasie spotkania z Franciszkiem nowy etap dialogu pokojowego, który będzie kontynuowany w Rzymie. W dniu przybycia papieża ogłosił też amnestię dla ponad 70 więźniów.

Jak podkreśla odpowiedzialny we Wspólnocie św. Idziego za relacje międzynarodowe, Mauro Garofalo, już widać owoce wizyty papieskiej w Sudanie Południowym. To właśnie ta organizacja pośredniczyła w rozmowach prowadzących do porozumienia z 2018 r. kończącego otwartą wojnę domową. Obecna zapowiedź prezydenta oznacza, że do procesu pokojowego na nowo zostaną zaproszone grupy, które nie przyjęły ówczesnych postanowień. Kraj bowiem do tej pory nie znalazł demokratycznych i w pełni pokojowych sposobów rozwiązywania swoich problemów wewnętrznych – podkreśla Garofalo. W wielu regionach panuje przemoc, a pierwsze wolne wybory zostały odłożone o dwa lata na rok 2024. Ale obecność papieża, arcybiskupa Canterbury oraz moderatora Kościoła Szkocji zwraca uwagę na potrzebę porozumienia i odnawia motywacje do podejmowania odpowiednich starań – zauważa przedstawiciel Wspólnoty św. Idziego.

CZYTAJ DALEJ

Walentynkowy Speed Dating

2023-02-04 15:48

Chrześcijańska Szkoła Tańca Amen

Chrześcijańska Szkoła Tańca „Amen” z Wrocławia organizuje dla wierzących osób samotnych w wieku 25-35 lat przestrzeń do spotkania i bliższego poznania i zaprasza na Chrześcijańskie Szybkie Randki.

Na uczestników czeka dzień pełen wrażeń, wartościowych spotkań i dobrej zabawy. – To już druga edycja chrześcijańskich szybkich randek – pierwszą organizowaliśmy jeszcze przed pandemią – mówi Mateusz Zapart, organizator wydarzenia i założyciel Chrześcijańskiej Szkoły Tańca „Amen”. – Zaplanowaliśmy kilka godzin, by uczestnicy mogli się lepiej poznać. 15 mężczyzn i 15 kobiet w przedziale wiekowym 25-35 lat będzie ze sobą rozmawiać podczas paneli rozmów. Przy stolikach będą czekać partnerki, a partnerzy zmieniać się co kilka minut i przeprowadzać krótkie rozmowy zapoznawcze. Pytania zostały przygotowane przez nas, a uczestnicy poznają je dopiero w trakcie speed datingu. To oczywiście pytania o rzeczy najważniejsze, takie jak wiara, wyznawane wartości, zainteresowania czy podejście do życia. Szybkie randki pomagają przełamać nieśmiałość, blokadę przed pierwszym krokiem i w bezpiecznej przestrzeni odważyć się zadać pytanie i poznać drugą osobę. Potem łatwiej pójść już na prawdziwą randkę – tłumaczy Mateusz Zapart.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję