Reklama

Kościół

Cykl na 30 lat Radia Maryja

Z okazji tegorocznych obchodów 30 rocznicy powstania Radia Maryja, Telewizja Trwam przygotowała specjalny cykl poświęcony Radiu i dziełom przy nim powstałym. Emisja co niedzielę o godz. 17:30, od 17 października. W mediach społecznościowych akcja promująca obchody - #30latRM.

[ TEMATY ]

Radio Maryja

Karol Porwich /Niedziela

W tym roku, w grudniu przypada 30 rocznica powstania Radia Maryja, które jest nie tylko podmiotem medialnym, wokół którego powstały m.in. telewizja, gazeta, uczelnia wyższa, wydawnictwo. Radio Maryja to także fenomen społeczny - medium, które połączyło Polonię z Polską, konserwatywnych katolików w kraju, młodszych ze starszymi. Radio Maryja to olbrzymia grupa społeczna skupiona wokół rozgłośni i dziełach przy niej powstałych - to słuchacze Radia, widzowie TV Trwam, czytelnicy Naszego Dziennika, to sympatycy z Kół Radia Maryja, wykładowcy, studenci oraz absolwenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i wielu innych.

Toruńska rozgłośnia nie powstałaby, gdyby nie jej słuchacze, którzy modlitwą, słowem i darem serca wspierają „Katolicki głos w Twoim domu”. Dlatego specjalnie dla nich powstał cykl poświęcony Radiu Maryja i innym dziełom. Program to także fantastyczna okazja dla tych, którzy znają Radio i osobę Ojca Dyrektora “ze słyszenia” - teraz mogą zobaczyć jak naprawdę wygląda toruńska społeczność.

Emisja cyklu w każdą niedzielę o godz. 17:30, pierwszy odcinek już 17 października. Równolegle w mediach społecznościowych akcja opatrzona hashtagiem #30latRM, która będzie wprowadzała sympatyków w obchody 30 rocznicy powstania Radia Maryja. 

 

Tematyka odcinków i harmonogram emisji:

Rodzina Radia Maryja w Polsce – Koła RM

17 października, o godz. 17:30

Rodzinę Radia Maryja tworzy tysiące małych wspólnot, które swoją modlitwą oraz czynem budują jedną z najpiękniejszych społeczności w Polsce. To prawdziwa rodzina, bliscy sobie ludzie, duchowo zjednoczeni w wierze, rodzina uznana i błogosławiona przez trzech ostatnich następców Św. Piotra: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Franciszka. Odcinek portretuje Henryka Guta z Ostrołęki, którego przeróżne aktywności obrazują idee przyświecające funkcjonowaniu Kół Radia Maryja w Polsce.

 

Fundacja Nasza Przyszłość

24 października, godz. 17:30

Reklama

Fundacja "Nasza Przyszłość" powstała w 1995 roku. Jej największym powołaniem jest promowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, w szczególności poprzez upowszechnianie polskiej tradycji, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej zarówno poprzez wartościową lekturę, film, czasopismo czy edukacyjną formację młodzieży. Fundacja w swojej działalności otacza człowieka holistyczną ideą troski na płaszczyźnie duchowej i materialnej.

 

Nasz Dziennik

31 października, godz. 17:30

"Nasz Dziennik" jest gazetą o zasięgu ogólnopolskim. Na jego łamach publikowane są przede wszystkim aktualności z Polski, wiadomości ze świata, aktualności z życia Kościoła Katolickiego, zarówno w Polsce jak i na świecie. Nasz Dziennik to alternatywa dla wszystkich czytelników, którzy przede wszystkim cenią sobie prawdę, dobro naszej Ojczyzny i poszanowanie najwyższych wartości, takich jak Bóg i Kościół. Jest to wyraźny głos sprzeciwu wobec niebezpiecznych ideologii zbierających w Polsce coraz większe żniwo.

 

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej

7 listopada, godz. 17:30

„Fides, Ratio et Patria" to hasło zawarte w herbie WSKSiM. Słowa te są ściśle ze sobą związane i w pełni wyrażają istotę posłannictwa Uczelni powstałej w 2001 roku. Wiara chrześcijańska jest fundamentem systemu wartości, który z kolei powinien stanowić podstawę życia zarówno jednostek, jak i społeczeństw. Rozum to narzędzie dane nam przez Boga dla rozpoznawania i przenikania cnót. Misją Uczelni jest więc „służba człowiekowi" i Polsce, formacja młodych pokoleń, które będą tworzyć ją w przyszłości. W czasach inwazji podstępnych ideologii oraz aksamitnych totalitaryzmów absolwenci WSKSiM stają się nieocenioną siłą w walce o utrzymanie polskiej tożsamości kulturowej w szeroko rozumianej przestrzeni społecznej oraz medialnej.

   

Fundacja Lux Veritatis

14 listopada, godz. 17:30

Reklama

Działalność Fundacji Lux Veritatis to szeroko zakrojona aktywność owocująca takimi inicjatywami jak: Telewizja Trwam, Instytut „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ" im. Jan Pawła II, Muzeum „PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ" im. Jan Pawła II, Park Pamięci, prace geotermalne. 

 

Telewizja Trwam

21 listopada, godz. 17:30

Telewizja Trwa rozpoczęła nadawanie w 2003 roku - jej oferta programowa skierowana jest do całego społeczeństwa. Od samego początku służy prawdzie, jest przestrzenią wolności słowa w czasach światopoglądowych monopoli wysokobudżetowych mediów głównego nurtu oraz gąszczu internetowego liberalizmu. Odcinek przedstawia Telewizję Trwam “od kuchni”.

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego. Jana Pawła II

28 listopada, godz. 17:30

To jedno z najpiękniejszych współczesnych obiektów sakralnych. Sanktuarium zostało wzniesione z inicjatywy dyrektora Radia Maryja ojca doktora Tadeusza Rydzyka CSsR. Świątynia powstała jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II. Przepiękna oprawa zewnętrzna jak i misterne wykończenie wprowadzają wiernych i pielgrzymów w atmosferę modlitwy, zadumy, ale i wielkiej wdzięczności za dar Wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II. 

Radia Maryja ma 30 lat!

5 grudnia, godz. 17:30

30 lat istnienia Radia Maryja to historia obecności katolickiego głosu w domach Polaków w dynamicznym czasie przemian naszej Ojczyzny. Radio Maryja od samego początku swojego istnienia służy prawdzie, nie jest obojętne w chwilach konieczności jej obrony. Jest to bezpośrednia przyczyna nieprzerwanych szykan. Jednak jako dzieło będące pod opieką Matki Najświętszej i oddające jej cześć odpiera liczne ataki nieustannie kontynuując swoją misję. Kolejny odcinek przedstawia najważniejsze daty w historii 30 lat istnienia Radia Maryja od momentu jego powstania do 2021 roku.

Radio Maryja „od kuchni"

12 grudnia, godz. 17:30

Z pozoru spokojna recepcja, specjalistyczny warsztat elektroniczny, emisja pełna wysoko wyspecjalizowanego sprzętu, studio nagraniowe, w którym nie zawsze trzeba zachować ciszę, czy promieniujący ciepłem sekretariat.

Reklama

To wszystko są opisy „zwyczajnych" miejsc, które codziennie wypełniają się posługującymi w Radiu Maryja ojcami Redemptorystami, siostrami zakonnymi i świeckimi.

p>Radio Maryja – radio dla każdego

19 grudnia, godz. 17:30

W przeciwieństwie do powszechnego mainstreamu medialnego ukierunkowanego na duchową pustkę oraz materialny przesyt, ramówka Radia Maryja odpowiada szeroko rozumianemu zapotrzebowaniu idei kształtowania postaw ludzkich w duchu katolickim i patriotycznym. Jest to propozycja dla ludzi będących nieobojętnymi na swoje życie doczesne jak i wieczne, ludzi poszukujących prawdy o sobie i otaczającym ich świecie. Tutaj odbiorca znajdzie rzetelne, obiektywne informacje, wyważoną publicystykę i ciekawe audycje tematyczne. 

 

Radio Maryja jednym zdaniem

emisja 26 grudnia, godz. 17:30

Ostatni odcinek serii będzie dokumentalną formą ukazującą obecność Radia Maryja w życiu człowieka od jego pierwszych miesięcy życia do czasu starości.

2021-10-18 10:45

Ocena: 0 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dar - prawda - miłość

Niedziela toruńska 51/2012, str. 1, 4

[ TEMATY ]

Radio Maryja

Katarzyna Cegielska

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa Fundacji „Nasza Przyszłość”

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa Fundacji „Nasza
Przyszłość”

Tysiące pielgrzymów przybywało już od rana 1 grudnia do Torunia, by wspólnie radować się z 21. rocznicy powstania Radia Maryja i dziękować Bogu za dar istnienia rozgłośni, by przez modlitwę umocnić swoją wiarę, by dać świadectwo prawdzie, którą głoszą, bronią i domagają się

Centralnym punktem świętowania była koncelebrowana Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem bp. Andrzeja Suskiego w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kościele pw. św. Józefa w Toruniu z udziałem tysięcy pielgrzymów z całej Polski i z zagranicy. W obchodach rocznicowych wzięli udział senatorowie, posłowie, europarlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele władz Torunia z prezydentem Michałem Zaleskim, bractw i stowarzyszeń oraz architekt inż. Andrzej Ryczek, autor projektu świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II. Witając licznie zgromadzonych, Biskup Andrzej przypominał, że wiara po darze życia stanowi dar największy. Dlatego walka z wiarą niszczy człowieka, ośmieszanie wiary i profanowanie symboli religijnych rani człowieka, bowiem - jak powiedział: - Kto usuwa wiarę z życia społecznego, niszczy fundament. Kto ogranicza środki przekazu wiary, uderza w podstawowe prawo do jej wyznawania i prawo do wolności słowa. Z troską pasterską zwrócił uwagę na rolę Radia Maryja w krzewieniu wiary oraz podziękował Bogu za to radio, jego wkład w budzenie, umacnianie i pogłębianie wiary. Te działania na rzecz dobra człowieka nabierają szczególnego wymiaru w przeżywanym Roku Wiary.

CZYTAJ DALEJ

Bachledówka: górale pożegnali ojca Stanisława Jarosza, paulina, Krajowego Moderatora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

2022-11-23 17:51

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

pogrzeb

bp Jan Wątroba

paulin

Zakon Paulinów - Zakon Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika - OSPPE/facebook

Pod przewodnictwem abpa Wacława Depo i bpa Jana Wątroby na Bachledówce koło Zakopanego 23 listopada odbyły się uroczystości pogrzebowe ojca Stanisława Jarosza, znanego paulina, Krajowego Moderatora Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zmarły miał 69 lat, kapłanem był przez 43 lata.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sanktuarium na Bachledówce w parafii w Czerwiennem niedaleko Zakopanego. Przewodniczył im metropolita częstochowski abp Wacław Depo i bp Jan Wątroba, ordynariusz diecezji rzeszowskiej, wcześniej bp pomocniczy w Częstochowie. - Nasze drogi z ojcem Stanisławem ciągle się przenikały, współpracowaliśmy na wielu polach. Świadczył swoim życiem o Bogu, umacniał w powołaniu wielu kapłanów, pomagał duchowo świeckim. A do tego ciągle był człowiekiem uśmiechniętym i radosnym - mówił bp Wątroba.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Nycz w 90. rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie: prosimy Boga, żeby to nigdy się nie powtórzyło

2022-11-26 08:36

[ TEMATY ]

ekumenizm

Wielki Głód

kard. Kazimierz Nycz

Family News Service

Wspominamy Wielki Głód na Ukrainie w latach 1932-34 po to, aby prosić Boga, żeby takie wydarzenia nigdy więcej się nie powtórzyły – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, przewodnicząc modlitwie w kościele św. Barbary w Warszawie. Wieczorem 25 listopada upamiętniono ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie i modlono się o pokój.

„Nie zapominamy o uchodźcach. Bracia z Ukrainy czekają na naszą pomoc. Módlmy się za nich, za naród ukraiński, ale módlmy się także za nas, żebyśmy zdali egzamin, żebyśmy w tym pomaganiu, w tym pełnieniu miłości bliźniego, po prostu wytrwali” – powiedział kard. Nycz do zgromadzonych w warszawskim kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję