Kościół „nie czuje się obcy pośród żadnego narodu, bo wszędzie, gdzie żyje choćby jeden chrześcijanin, jeden z jego członków, tam obecne jest całe ciało Kościoła. Co więcej, gdziekolwiek żyje człowiek, jesteśmy z nim połączeni więzią braterstwa”. Te słowa Jana Pawła II, skierowane w styczniu do korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Stolicy Apostolskiej, wyrażają uniwersalność Kościoła, który spieszy z pomocą każdemu, kto znajduje się w trudnej sytuacji, szczególnie cierpiącemu i zepchniętemu na margines.
Problemom współczesnego świata i Kościoła poświęcone są przemówienia Papieża i jego najbliższych współpracowników, zamieszczone w marcowym numerze polskiego wydania L’Osservatore Romano.
Redakcja publikuje także orędzia papieskie na Światowy Dzień Modlitw o Powołania, Światowy Dzień Migranta, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz zamieszcza wiele tekstów poświęconych rozwojowi ruchu ekumenicznego w Kościołach lokalnych na całym świecie.
Ponadto w numerze znajdują się katechezy środowe na temat modlitwy brewiarzowej, a także dekret Penitencjarii Apostolskiej dotyczący odpustów związanych z kultem Najświętszego Sakramentu Ołtarza w Roku Eucharystii.
Wszystkich z pewnością zainteresuje dział: Ojciec Święty w Poliklinice Gemellego. Są tu materiały i dokumentacja fotograficzna z pierwszego, lutowego, pobytu Jana Pawła II w szpitalu oraz artykuł: Kościół modli się za Piotra.
Zamówienia na prenumeratę L’Osservatore Romano w 2005 r. należy kierować do parafii, kurii biskupich lub pod adresem: Księża Pallotyni, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki k. Warszawy.
Pomóż w rozwoju naszego portalu