Reklama

Anioł Pański

Papież po „Anioł Pański”: o trędowatych, mieszkańcach Dalekiego Wschodu i salezjanach

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty przypomniał o przypadającym dzisiaj 69 Światowym Dniu Trędowatych, przypadającym 1 lutego na Dalekim Wschodzie Nowym Roku Księżycowym a także pozdrowił salezjanów i salezjanki.

[ TEMATY ]

Franciszek

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Trędowatych. Wyrażam swoją bliskość wszystkim, którzy cierpią na tę chorobę i życzę, aby nie zabrakło im wsparcia duchowego i opieki zdrowotnej. Konieczna jest wspólna praca, aby w pełni zintegrować te osoby poprzez przezwyciężenie wszelkiej dyskryminacji związanej z chorobą, która niestety nadal dotyka wielu, zwłaszcza w sytuacjach społecznych naznaczonych większym ubóstwem.

Pojutrze, 1 lutego, na całym Dalekim Wschodzie i w różnych częściach świata obchodzony będzie Nowy Rok Księżycowy. Z tej okazji przekazuję serdeczne pozdrowienia i wyrażam życzenie, aby w nowym roku wszyscy cieszyli się pokojem, zdrowiem oraz spokojnym i bezpiecznym życiem. Jakże to piękne, gdy rodziny znajdują okazję, żeby się zgromadzić i razem przeżywać chwile miłości i radości. Niestety wielu rodzinom nie uda się niestety w tym roku zgromadzić z powodu pandemii. Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się przezwyciężyć tę próbę. Życzę także, aby dzięki dobrej woli poszczególnych osób i solidarności narodów cała rodzina ludzka będzie mogła z nowym dynamizmem osiągnąć cele dobrobytu materialnego i duchowego.

Reklama

W przeddzień uroczystości św. Jana Bosko pragnę pozdrowić salezjanów i siostry salezjanki, którzy czynią w Kościele tak wiele dobrego. Oglądałem Mszę św. odprawianą w sanktuarium Maryi Wspomożycielki przez przełożonego generalnego, ks. Ángela Fernándeza Artimea. Modliłem się razem z nim za wszystkich. Pomyślmy o tym wielkim świętym, Ojcu i nauczycielu młodzieży, który nie zamknął się w zakrystii, nie był zamknięty w swoich sprawach, wyszedł na ulicę, aby szukać młodych, z tą charakteryzującą go kreatywnością. Najlepsze życzenia dla wszystkich salezjanów i salezjanek!"

Papież pozdrowił grupy pielgrzymów obecne na placu św. Piotra, w tym młodzież z włoskiej Akcji Katolickiej uczestniczącej w „Karawanie Pokoju”. Życzył tradycyjnie zgromadzonym smacznego obiadu i prosił o modlitwę w swej intencji.

2022-01-30 13:06

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek wzywa rodziny do ewangelizacji

[ TEMATY ]

błogosławiony

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Po modlitwie "Anioł Pański" Ojciec Święty przypomniał, że dziś w Afryce Południowej do grona błogosławionych został włączony męczennik, ojciec rodziny Samuel Benedykta Daswa. Przy tej okazji wezwał rodziny do szerzenia prawdy i miłości Chrystusa.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Na dyskotekę w Adwencie?

Niedziela warszawska 49/2005

Graziako/Niedziela

„Koleżanka zaprosiła mnie na osiemnastkę do modnego klubu. Impreza odbędzie się w Adwencie. Wiem, że będą tańce przy głośnej muzyce. Bardzo chciałabym pójść, ale nie wiem, czy mogę. W końcu Kościół nakazuje w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
Martyna z Piastowa

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję