Reklama

Kościół

„Vita consecrata” - od 9 lutego cykl sesji formacyjnych online dla sióstr klauzurowych

Od 9 lutego do 29 czerwca w każdą drugą, trzecią i czwartą środę miesiąca o godz. 14.00 odbywać się będzie online sesja formacyjna „Vita consecrata” dla sióstr klauzurowych, na żywo prowadzona z klasztoru Sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

[ TEMATY ]

siostry

klauzura

transmisja online

wykład online

Adobe Stock

Głównym tematem tych pięciu miesięcy będą, jak wskazują organizatorzy, „Źródła wiary” (nauka Kościoła, Biblia i Tradycja).

Za inicjatywą stoi Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie (https://ipjp2.pl/), który zgodnie ze swoją misją opracował projekt formacji duchowej dla sióstr z klasztorów kontemplacyjnych, proponując jego ogólnopolską odsłonę. Projekt został nazwany „Vita Consecrata” w nawiązaniu do posynodalnej adhortacji apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II o życiu konsekrowanym.

„Mamy nadzieję, że Drogie Siostry in Christo przyjmą z życzliwością i zainteresowaniem nasz pomocny projekt i znajdą w nim dla siebie pożytki duchowe. Do udziału w projekcie 'Vita Consecrata' zaprosiliśmy wytrawnych i kompetentnych konferencjonistów. Projekt realizujemy w ścisłej współpracy z warszawskim klasztorem Sióstr Wizytek. Liczymy bardzo na kontakt z nami, na przesyłanie uwag, opinii, sugestii interesujących tematów, a jeśli trzeba także na kontakt osobisty z księżmi konferencjonistami" - wyjaśnia redaktor prowadząca projektu Marta Świerczek.

Reklama

Szczegółowy program cyklu konferencji można znaleźć na stronie https://www.zyciezakonne.pl/wydarzenia/zaproszenie-dla-siostr-klauzurowych-na-wspolna-sesje-formacyjna-instytutu-papieza-jana-pawla-ii-w-warszawie-i-klasztoru-siostr-wizytek/

Prelegentami będą: nauka Kościoła – misjonarze oblaci MN z klasztoru w Warszawie – druga środa miesiąca (o. o. dr Roman Tomanek OMI, Robert Wawrzeniecki OMI i dr. Sebastian Wiśniewski OMI), Biblia – ks. prał. Grzegorz Michalczyk, krajowy duszpasterz środowisk twórczych – trzecia środa miesiąca oraz Tradycja – ks. prof. dr. hab. Józef Naumowicz – czwarta środa miesiąca.

Spotkania będą się odbywały online na platformie MS Teams. Zgłoszenia trzeba kierować na adres: instytut@ipjp2.pl. Instrukcja logowania wraz z linkiem do logowania zostanie przesłana w odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie. W razie problemów i wątpliwości można kontaktować się od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00 pod nr. tel. 22 2131190, wew. 101 lub tel. kom. 728917519.

Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie chce ponadto stworzyć następny projekt formacyjny, do którego mogłoby dojść po wakacjach.

2022-01-31 20:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelia moją pasją

Niedziela legnicka 23/2019, str. 3

[ TEMATY ]

siostry

św. Maria Magdalena

Ks. Waldemar Wesołowski

Matka Generalna Sióstr Magdalenek s. Wiesława Kopij CSMM

Matka Generalna Sióstr Magdalenek s. Wiesława Kopij CSMM

3 maja br., podczas VIII Zwyczajnej Kapituły Generalnej Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty, dokonano wyboru nowych władz zgromadzenia. Przełożoną generalną została s. Wiesława Kopij. We władzach zarządu znalazły się również: wikaria generalna s. Iwona Hałamuszka, radne generalne – s. Olga Soroka, s. Malwina Raźniak oraz s. Zofia Smagur. Z nową Matką Generalną rozmawia ks. Waldemar Wesołowski

KS. WALDEMAR WESOŁOWSKI: – Jakie zadania stoją przed Matką Generalną?

CZYTAJ DALEJ

Każde dziecko jest zdolne

2022-12-03 13:38

[ TEMATY ]

nauka

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

ks. Rafał Mocny

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach odbyło się Mobilne Laboratorium, czyli warsztaty i pokazy fizyczno-chemiczne.

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski. Zajęcia udowodniły i miały na celu pokazać, że każde dziecko jest zdolne oraz to, że dzieci potrzebują dziś większego dostępu do nowoczesnego sprzętu. Dzięki realizacji pokazu doprowadziliśmy do wspierania talentów i rozwoju nowych pasji przez naukę i zabawę. W programie odbyły się takie doświadczenia jak: lewitacja planety, tłocznia paliwa do rakiet, magnetyczna ziemia, koktajl chemiczny, efekt szklarniowy – smok, efekt wyziewów, erupcja wulkanów, lądowanie meteoru, walka kolorów, płonące tornado z Australii ponadto była część zatytułowana Laboratorium Elektryka, w którym znalazły się: magia elektrostatyki, bhp przy prądzie, solary, ledy, eko-prąd użyteczność i prądu, samodzielne eksperymenty z obwodami elektrycznymi.

CZYTAJ DALEJ

90 lat temu w Bielsku zmarł Edmund Wojtyła, brat papieża

2022-12-04 11:38

[ TEMATY ]

Edmund Wojtyła

pl.wikipedia.org

90 temu, 4 grudnia 1932 r., zmarł Edmund Wojtyła, brat Karola, późniejszego papieża Jana Pawła II. Był lekarzem. Ratując w Bielsku chorych podczas epidemii zaraził się szkarlatyną.

Edmund Wojtyła urodził się 27 sierpnia 1906 r. w Krakowie. Po wybuchu I wojny uczęszczał do austriackiej szkoły kadetów na Morawach, gdzie stacjonowała jednostka wojskowa jego ojca.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję