Reklama

Aspekty

Rzepin. Nowi ministranci

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie ma się z czego cieszyć – dokładnie w Niedzielę Radości, 27 marca, do służby liturgicznej ołtarza dołączyło 17 ministrantów.

[ TEMATY ]

ministranci

Służba Liturgiczna Ołtarza

Amelia Tołoczko

Chłopców do posługi przygotowywali wikariusze: ks. Marcin Marciniak (opiekun ministrantów) oraz ks. Damian Wierzbicki (dekanalny duszpasterz młodzieży i powołań). – Dostrzegam ich zapał i gorliwość oraz radość z posługi w Kościele. Jestem przekonany, że ta posługa wpłynie na rozwój ich wiary, wartości, a także na rozwój duchowy ich rodzin - podkreśla ks. Marcin.

Wśród nowych ministrantów są chłopcy z klas 3-7 szkoły podstawowej oraz ze szkoły średniej. Mimo tego, że przez długi czas dzieci i młodzież musiały borykać się z nauczaniem zdalnym, księżom udało się organizować spotkania formacyjne i zajęcia sportowe, czym przyciągali młodych ludzi do Kościoła i służby w parafii. - Chłopcy doświadczyli, że Służba Liturgiczna w Rzepinie to przede wszystkim posługa liturgiczna, ale również częste wycieczki integracyjne, spotkania, zabawy, sport, wspólnie spędzany czas, a to dla chłopców jest bardzo ważne – mówi ks. Damian. To właśnie on swoją postawą i zaangażowaniem przyczynił się do stworzenia tak licznej grupy kandydatów.

- Widząc tak prężnie działającą grupę ministrancką, rodzice z tym większą radością odpowiedzieli na zaproszenie włączenia ich synów do tego grona – zauważa ks. Marcin. - Kładziemy akcent na to, aby odbywały się częste spotkania z rodzicami ministrantów, które są potrzebne do właściwego rozwoju posługi ich dzieci.

W parafii w Rzepinie przy ołtarzu posługują dzieci i młodzież, a także dorośli – studenci, którzy służą już wiele lat i swoim zaangażowaniem dają młodszym prawdziwe świadectwo i dzielą się swoim bogatym doświadczeniem. Księża pracujący ze służbą liturgiczną zwracają szczególną uwagę na formację, uczą pięknego przeżywania liturgii. Zależy im też na tworzeniu wspólnoty opartej na prawdziwych wartościach.

2022-03-28 11:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Służba liturgiczna w akcji

Około 50 ministrantów uczestniczyło 18 lutego w diecezjalnych zawodach sportowych w Luce Arena w Bielsku-Białej. Rywalizowali w badmintonie, tenisie stołowym i piłkarzykach. Zmaganiom przyglądali się kapłani opiekunowie, którzy także włączyli się do zabawy. Z rakietką w ręku udowodnili, że w takiej konkurencji jak badminton, ministranci mogą się jeszcze wiele od nich nauczyć.

CZYTAJ DALEJ

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

W oczekiwaniu na Mesjasza

2022-12-05 13:13

Ks. Tomasz Lis

Poranna Msza św. roratnia w sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem małych parafian.

„Z narodzeniem Jezusa było tak …” pod takim hasłem przebiegają tegoroczne roraty w janowskim sanktuarium. Codziennie o 6.15 mrok świątyni rozświetlają lampiony, które niosą dzieci i starsi jako znak wspólnego czuwania z Maryją przed przyjściem Jezusa Zbawcy. Podobnie jak w latach poprzednich na roraty przybywa codziennie duża grupa dzieci i młodzieży. Rozważania dla najmłodszych prowadzi w tym roku ks. Piotr Niewrzałek, wikariusz parafii. Opowieść o historii zbawienia od stworzenia świata aż do przyjścia obiecanego Mesjasza przybliża dzieciom św. Joachim ojciec Maryi. – Dzieci mają możliwość poznać jak Pan Bóg prowadził ludzi poprzez ich dzieje do momentu narodzenia Bożego Syna. Każdego dnia dzieci mogą poznać kolejną postać ze Starego Testamentu, koleje jej życia i w jaki sposób odkrywano bliskość Pana Boga. Cieszy fakt, że każdego roku duża grupa dzieci wraz z rodzicami i dziadkami uczęszcza na poranne Msze św. roratnie, jest to nasza wspólna droga Adwentowa przygotowująca nas na czas Bożego Narodzenia – mówił ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii. Także i w tym roku nie zabrakło piosenki adwentowej mówiącej właśnie o „wielkim czekaniu” na Zbawiciela. W przygotowanie i prowadzenie rorat włączyły się siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej posługujące w tutejszej parafii. Każdego dnia dzieci przynoszą na roraty serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami jakie każdego dnia podejmują jako duchowe przygotowanie do Bożego Narodzenia. - Każdego dnia losujemy trzy serduszka, a do rodziny dziecka, które je wykonało wędruje figurka Matki Bożej Niepokalanej, patronki adwentu. Mimo wczesnej godziny, w naszej parafii roraty zaczynają się o 6.15, uczestniczy w nich dość spora liczba osób. Szczególnie rodziców, którzy towarzyszą dzieciom w adwentowym wędrowaniu. Zapraszamy od poniedziałku do soboty na godz. 6.15 – dodaje ks. Tomasz Lis.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję