Reklama

Kościół

Rzym: papież zawierzył Matce Bożej swą podróż na Maltę

Ojciec Święty Franciszek udał się dziś po południu do Bazyliki Santa Maria Maggiore, aby zawierzyć Matce Bożej swoją zbliżającą się podróż na Maltę. Była to jego 93. wizyta w tej świątyni od początku pontyfikatu.

[ TEMATY ]

Watykan

Sala Stampa Santa Sede

Papież tak, jak czyni to przed każdą podróżą zagraniczną i po powrocie do Rzymu, modlił się przed ikoną patronki Rzymu - Maryi czczonej w wizerunku Matki Bożej Ocalenia Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani). Następnie powrócił do Domu Świętej Marty. Jutro rano o godz. 7.40 wyruszy ze swej rezydencji na lotnisko Fiumicino, skąd o godz. 8.30 samolotem A 320 linii ITA Airways uda się na Maltę. Lot będzie trwał około półtorej godziny. Będzie to 36 podróż zagraniczna Papieża Franciszka.

2022-04-02 08:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan rozważa udzielanie wiz uchodźcom

[ TEMATY ]

uchodźcy

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Watykan zamierza rozważyć umożliwienie legalnego wjazdu do Europy uchodźcom posiadającym aktualne wizy. Pewnie będzie trudno zrealizować ten pomysł, „ale z tego nie rezygnujemy”, powiedział Radiu Watykańskiemu przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących , kard. Antonio Maria Veglio. Dodał, że Kościół katolicki z uwagą rozważa wszystko, co mogłoby się przyczynić do lepszego rozwiązania problematyki uchodźców.

Niedawno na łamach włoskiego tygodnika „L’Espresso” czterej księża katoliccy zaapelowali do Watykanu, aby zgodził się na wystawianie wiz przez swoje placówki dyplomatyczne, umożliwiając w ten sposób legalny wjazd do Europy. Autorzy apelu twierdzą, że poprzez taki „humanitarny korytarz” można by przeszkodzić wpadaniu uchodźców w ręce przemytników i niebezpiecznych prób płynięcia przeładowanymi łodziami, co często prowadzi do tragedii zatonięć na Morzu Śródziemnym. W sprawie uchodźców kard. Veglio rozmawiał 8 maja z papieżem Franciszkiem.

CZYTAJ DALEJ

Kinszasa: papież spotkał się z ofiarami przemocy w Demokratycznej Republice Konga

2023-02-01 17:27

[ TEMATY ]

pielgrzymka

papież Franciszek

Kongo

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Przebywający w Kinszasie papież Franciszek spotkał się z ofiarami przemocy we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Trwają tam walki rebeliantów z armią tego kraju, powodując niewysłowione cierpienia tamtejszej ludności. Ojciec Święty wezwał ofiary do przebaczenia tym, którzy przybijają je do krzyża, co – jak zaznaczył – nie wyklucza ich ukarania, lecz oznacza rozbrojenie własnego serca, odrzucenie nienawiści i otwarcie drogi do pojednania.

Wstrząsające świadectwa doznanych okrucieństw złożyły ofiary wojny z Butembe Beni, z Gomy, z Bunii oraz z Bukavu i Uviry. Mówiły o zabijaniu najbliższych na ich oczach, o obcinaniu rąk, o gwałceniu kobiet, zamienianiu ich w niewolnice seksualne, zmuszane także do kanibalizmu. Dziękowały też za pomoc, jakiej doświadczyły ze strony Kościoła w powrocie do normalnego życia. Pod krzyżem Chrystusa składały narzędzia zbrodni: maczety, lance, noże, młotki, matę, na której dokonywano gwałtów, mundur rebelianckiego żołnierza, którego widok wciąż budzi ich lęk. Modliły się o przebaczenie oprawcom i prosiły Boga o wybaczenie początkowej nienawiści wobec nich. Papież błogosławił te osoby, brał za ręce lub kikuty rąk, ocierał łzy.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: ubóstwo i odrzucenie obrazą człowieka

2023-02-02 10:04

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ubóstwo i odrzucenie są obrazą człowieka – powiedział papież Franciszek spotykając się w nuncjaturze apostolskiej w Kinszasie z przedstawicielami niektórych dzieł charytatywnych działających w Demokratycznej Republice Konga.

Drodzy bracia i siostry,

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję