Reklama

Niedziela Świdnicka

Wielkanocy Jarmark w Strzegomiu

Nie tylko prezentacja palm wielkanocnych, ale rekordowa liczba wystawców i odwiedzających zaskoczyła organizatorów.

[ TEMATY ]

Strzegom

Krystyna Smerd

Jarmarkowe stoły uginały się pod ciężarem ciast wielkanocnych

Jarmarkowe stoły uginały się pod ciężarem ciast wielkanocnych

Dziedziniec zabytkowego Centrum Aktywności Społecznej „Karmel” stał się miejscem wystaw i pokazów tegorocznych strzegomskich palm wielkanocnych, które przygotowali mieszkańcy Strzegomia oraz delegacje wsi wchodzących w skład gminy. Wcześniej tradycyjne gałązki wierzby, które w symbolice Kościoła są znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy, zostały poświęcone w pobliskiej bazylice św. Piotra i Pawła.

Wśród wielu stoisk XXII Strzegomskiego Jarmarku Wielkanocnego można było podziwiać także pisanki, stroiki świąteczne oraz posmakować wielkanocnych ciast, szynek, sałatek i barszczów, a także większość z tych produktów zakupić. Jarmarkowi towarzyszyły występy Zespołu Pieśni i Tańca „Kostrzanie”.

Radość z jarmarku była ogromna. Dość powiedzieć, że udział wzięło ponad dwudziestu wystawców, to było ich nawet więcej niż przed pandemią, o czym z radością informowali organizatorzy z centrum kultury. Do miejsc odwiedzanych ze szczególnym zainteresowaniem należało stoisko klasztoru sióstr elżbietanek, gdzie swoje wielkanocne stroiki i ciasta sprzedawały kobiety z Ukrainy, którym miejscowy klasztor udziela schronienia i pomocy. Wielu wystawców i gości wsparło swoimi datkami kwesty na rzecz pomocy ciężko chorym dzieciom z gminy oraz dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

2022-04-10 14:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strzegom. Święty Bogiem upojony

[ TEMATY ]

relikwie

Strzegom

św. Szarbel

Krystyna Smerd

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Szarbela

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Szarbela

Libański mnich, pustelnik i asceta, który pomógł już rzeszom potrzebujących, od teraz będzie odbierać cześć w Strzegomiu.

W asyście rycerzy polskiej komandorii Zakonu Templariuszy w ostatnią niedzielę lipca bp Adam Bałabuch dokonał, uroczystego wniesienia do strzegomskiej bazyliki relikwii św. Szarbela Makhloufa z Libanu.

CZYTAJ DALEJ

Uskrzydlająca wizja

2023-01-31 15:03

Niedziela Ogólnopolska 6/2023, str. 20

Adobe Stock

Wszyscy potrzebujemy uskrzydlającej wizji, która umocni nas w przekonaniu, że warto żyć i codziennie się trudzić, poświęcając wszystko dla bliźnich. Wielka wizja, która jest nie wyimaginowaną ideologią, lecz odzwierciedleniem rzeczywistości, jest nam potrzebna co najmniej na równi z wodą, powietrzem i chlebem. Ona też wzajemnie nas zbliża i jednoczy. Jest również u podstaw wielkiej kultury. Niestety, całościowe wizje bardzo się od siebie różnią, a to rodzi głębokie podziały, walki i wojny – w rodzinach, w większych społecznościach i między narodami. W Piśmie Świętym poznajemy Bożą wizję ludzkiego życia. Trzeba ją coraz bardziej uwewnętrzniać i często stawiać przed oczami, by mieć duchowy dom, w którym będziemy się czuć bezpiecznie i dobrze. Słuchając Boga i kontaktując się z Nim na modlitwie oraz w sakramentach świętych, znajdujemy wszystko, co najważniejsze: właśnie bezpieczny dom, pożywny chleb, życiodajną wodę i światło, które rozjaśnia wnętrze i drogę przez czas i przestrzeń. W doli i niedoli, „w słabości i w bojaźni”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Strażnicy pamięci

2023-02-06 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Zuzanna Lickiewicz

W jorcajt, czyli w rocznicę śmierci w tradycji żydowskiej, odbyło się upamiętnienie dr. Wiktora Ziege na Cmentarzu Żydowskim w Łodzi przy ul. Brackiej 40.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję