Reklama

Niedziela Świdnicka

XII Mistrzostwa Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej – Strzegom, 14 maja 2022 r.

Strzegom. Spragnieni sportowej rywalizacji

Na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, odbył się XII Turniej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej.

[ TEMATY ]

piłka nożna

diecezja świdnicka

służba liturgiczna

Strzegom

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Złoci medaliści z parafii MB Częstochowskiej z Bojanic

Złoci medaliści z parafii MB Częstochowskiej z Bojanic

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Bardzo się cieszę, że po pandemicznej przerwie, możemy po raz kolejny spotkać się w bardzo życzliwym, otwartym i gościnnym Strzegomiu, w duchu sportowej rywalizacji oraz wzajemnego braterstwa i przyjaźni – mówił w sobotę 14 maja w kościele Najświętszego Zbawiciela i MB Szkaplerznej ks. kan. Krzysztof Ora, witając przybyłych ministrantów i lektorów.

Wspólnota i zasady

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zanim jednak ministranci i lektorzy wyszli na boisko, wszyscy uczestniczyli w Eucharystii. W czasie której, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej podkreślił, jak bardzo ważnym wymiarem życia każdego chrześcijanina jest wspólnota. – Każdy z nas musi pilnować, aby być w jakiejś wspólnocie z innymi ludźmi. Nie jest dobrze, aby ktokolwiek był sam, np. ze swoim telefonem czy komputerem – to jest zły znak. Niezależnie od wyniku jaki dziś zajmiecie w zawodach, musicie pamiętać, że każdy z was jest powołany – kontynuował kapłan. – Jak wiemy każdy piłkarz, reprezentant, ma swoje zasady. Wy też jesteście w wyjątkowej reprezentacji, jaką jest Służba Liturgiczna i też mamy swoje zasady, nie tylko sportowe. My czerpiemy, swoje zasady z nauki Pana Jezusa, wśród których najważniejszą jest wzajemne miłowanie się – przypomniał ks. Ora.

Na boisku

Następnie dziesięć drużyn w dwóch kategoriach wiekowych, w duchu „fair play” rozegrało zawody piłkarskie. Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele z OSiR Strzegom, prezes Paweł Mosór, dyrektor Grzegorz Luszawski oraz ks. kan. Krzysztof Ora. W sumie odbyły się 32 spotkania. Podczas gry nie zabrakło emocji, a rywalizacja była zacięta do ostatnich sekund regulaminowego czasu. Na zakończenie odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców, którzy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, nagrody oraz statuetki. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju i czuwały nad jego prawidłowym przebiegiem: władzom miasta i dyrekcji OSiR w Strzegomiu, diecezji świdnickiej, kapitule katedralnej i bp. Adamowi Bałabuchowi oraz sędziom na czele z ich koordynatorem Grzegorzem Różyckim.

Reklama

Wyniki zawodów

W kategorii senior najlepszą drużyną okazali się debiutanci z par. MB Częstochowskiej w Bojanicach. Drugie miejsce zajęli lektorzy z Kudowy – Zdroju z par. św. Bartłomieja. Na podium wskoczyli także chłopcy z par. Św. Aniołów Stróżów z Wałbrzycha. Na dalszych miejscach uplasowali się zawodnicy z par. Katedralnej w Świdnicy (4 miejsce), z par. św. Piotra i Pawła ze Świebodzic (5 miejsce) i z par. św. Anny z Ząbkowic Śląskich (6 miejsce). Najlepszym strzelcem został Kacper Styczeń (Bojanice, 8 goli), najlepszym bramkarzem Mateusz Nowotyński (Kudowa - Zdrój).

W kategorii junior pierwsze miejsce wyszarpali ministranci z par. Św. Andrzeja Boboli w Świdnicy, drugie reprezentanci par. Katedralnej w Świdnicy i trzecie chłopcy z par. Św. Antoniego z Pieszyc. Tuż za podium uplasowała się najmłodsza kadrowo drużyna z wałbrzyskiej kolegiaty Św. Aniołów Stróżów. Najlepszymi strzelcami zostali Miłosz i Michał Magierowscy (Katedra, po 7 goli), a najlepszym bramkarzem ogłoszono Łukasza Izdebskiego (Pieszyce).

Zarówno drużyna z Bojanic jak i z par. Św. Andrzeja Boboli ze Świdnicy, wywalczyły prawo do reprezentowania diecezji świdnickiej w Piłkarskich Mistrzostwach Polski o Puchar KNC, które w tym roku odbędą się w Kołobrzegu w dniach 27-28 czerwca br.

***

XII Mistrzostwa Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej – Strzegom, 14 maja 2022 r.

Kategoria junior:

Mecze:

Świdnica (Św. Andrzej Bobola) – Wałbrzych (Kolegiata) 10-0
Świdnica (Katedra) – Pieszyce (Św. Antoni) 8-0
Świdnica (Św. Andrzej Bobola) – Świdnica (Katedra) 2-0
Pieszyce (Św. Antoni) - Wałbrzych (Kolegiata) 9-0
Pieszyce (Św. Antoni) - Świdnica (Św. Andrzej Bobola) 0-0
Świdnica (Katedra) - Wałbrzych (Kolegiata) 12-0

Reklama


Tabela:
1. Świdnica, par. Św. Andrzeja Boboli                             3      2-1-0   12-0   7
2. Świdnica, par. Św. Stanisława i św. Wacława (Katedra)   3       2-0-1   20-2   6
3. Pieszyce, par. Św. Antoniego                                                3      1-1-1   9-8      4
4. Wałbrzych, par. Św. Aniołów Stróżów (Kolegiata)           3      0-0-3   0-31    0

***

Kategoria senior:

Mecze grupa A:

Ząbkowice (Św. Anna) - Wałbrzych (Kolegiata) 0-5
Wałbrzych (Kolegiata) - Świdnica (Katedra) 3-5
Ząbkowice (Św. Anna) - Świdnica (Katedra) 0-4

Tabela nr A:
1. Świdnica, par. Św. Stanisława i św. Wacława (Katedra)  2      2-0-0   9-3   6
2. Wałbrzych, par. Św. Aniołów Stróżów (Kolegiata)              2      0-0-3   8-5   3
3. Ząbkowice Śląskie par. Św. Anny                                       2       0-0-2  0-9    0

Mecze grupa B:
Bojanice - Świebodzice (Św. Piotr i Paweł) 9-0
Bojanice - Kudowa (Św. Bartłomiej) 2-3
Świebodzice (Św. Piotr i Paweł) - Kudowa (Św. Bartłomiej) 2-4

Reklama

Tabela nr B:
1. Kudowa - Zdrój, par. Św. Bartłomieja Apostoła  2      2-0-0   7-4   6
2. Bojanice, par. MB Częstochowskiej                              2      1-0-1   11-3  3
3. Świebodzice, par. Św. Ap. Piotra i Pawła                     2       0-0-2  2-13    0

Półfinały:
Bojanice - Świdnica (Katedra) 7-0
Kudowa (Św. Bartłomiej) - Wałbrzych (Kolegiata) 3-1

Mecze o miejsca:

o 5 miejsce:
Świebodzice (Św. Piotr i Paweł) - Ząbkowice (Św. Anna) 4-0

o 3 miejsce:
Świdnica (Katedra) - Wałbrzych (Kolegiata) 3-4

o 1 miejsce:
Bojanice - Kudowa (Św. Bartłomiej) 2-0

***

Klasyfikacja końcowa:
1. Bojanice, par. MB Częstochowskiej
2. Kudowa - Zdrój, par. Św. Bartłomieja Apostoła
3. Wałbrzych, par. Św. Aniołów Stróżów (Kolegiata)
4. Świdnica, par. Św. Stanisława i św. Wacława (Katedra)
5. Świebodzice, par. Św. Ap. Piotra i Pawła
6. Ząbkowice Śląskie par. Św. Anny

***

Relacja wideo.

2022-05-14 21:00

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiwat Niepodległa!

„Najtrudniejszy czas Polska przeżyła w sercach narodu” – w tych ważnych słowach zaczerpniętych z homilii bp. Ignacego Deca, wygłoszonej w bazylice mniejszej w Strzegomiu 11 listopada podczas Mszy św. z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zapamiętany zostanie w tym mieście na zawsze główny dzień obchodów tego wielkiego narodowego święta

Okolicznościową Mszę św. poprzedziło uroczyste wciągnięcie na maszt przed bazyliką strzegomską biało-czerwonej flagi z asystą Kompanii Honorowej Wojska Polskiego 10. Brygady Logistycznej z Opola. W wydarzeniu uczestniczyły poczty sztandarowe reprezentujące instytucje miejskie, organizacje kombatanckie, szkoły i jednostki OSP z obszaru całej gminy. Najważniejszych gości rocznicowych obchodów – bp. Ignacego Deca, który przewodniczył koncelebrowanej Eucharystii w intencji Ojczyzny, gospodarzy miasta w osobach burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty i przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Marczaka, proboszcza sąsiedniej strzegomskiej parafii pw. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej ks. kan. Marka Żmudę, Kompanię Honorową Wojska Polskiego z Opola i oddział wojskowy z Wrocławia (prezentującego wozy bojowe na pl. Jana Pawła II i na późniejszej paradzie, i pikniku wojskowym) wraz z ich dowódcami, a także mieszkańców przybyłych na rocznicową Mszę św. – powitał w bazylice proboszcz ks. prał. Marek Babuśka.

CZYTAJ DALEJ

S. Faustyna Kowalska - największa mistyczka XX wieku i orędowniczka Bożego Miłosierdzia

2024-04-18 06:42

[ TEMATY ]

św. Faustyna Kowalska

Graziako

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia –
sanktuarium w
Krakowie-Łagiewnikach

Jan Paweł II beatyfikował siostrę Faustynę Kowalską 18 kwietnia 1993 roku w Rzymie.

Św. Faustyna urodziła się 25 sierpnia 1905 r. jako trzecie z dziesięciorga dzieci w ubogiej wiejskiej rodzinie. Rodzice Heleny, bo takie imię święta otrzymał na chrzcie, mieszkali we wsi Głogowiec. I z trudem utrzymywali rodzinę z 3 hektarów posiadanej ziemi. Dzieci musiały ciężko pracować, by pomóc w gospodarstwie. Dopiero w wieku 12 lat Helena poszła do szkoły, w której mogła, z powodu biedy, uczyć się tylko trzy lata. W wieku 16 lat rozpoczęła pracę w mieście jako służąca. Jak ważne było dla niej życie duchowe pokazuje fakt, że w umowie zastrzegła sobie prawo odprawiania dorocznych rekolekcji, codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz możliwość odwiedzania chorych i potrzebujących pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Książka, która zmienia perspektywę

2024-04-19 09:12

mat. organizatorów

To doskonały podręcznik dla rzeczników prasowych instytucji kościelnych, a zarazem książka, która może zmienić naszą perspektywę oceny wydarzeń, które dzieją się dookoła nas – mówił ks. Rafał Kowalski podczas konferencji poświęconej książce Joaquina Navarro-Vallsa „Moje lata z Janem Pawłem II. Prywatne zapiski rzecznika prasowego Watykanu 1984-2006, zorganizowanej przez Stowarzyszenie na rzecz edukacji i rodziny NURT we Wrocławiu.

Rzecznik metropolity wrocławskiego przytoczył jeden z fragmentów książki, w którym Joaquin Navarro-Valls opisuje wspólną z papieżem wyprawę w góry. Kiedy Jan Paweł II podczas przerwy na odpoczynek zasnął rzecznik Stolicy Apostolskiej miał zapisać: „Patrzę jak spokojnie zasypia powierzając ster Kościoła Bogu”. – My byśmy napisali, że papież śpi. Oni widział coś więcej i dostrzegania tego czegoś więcej możemy się uczyć z tej publikacji – przekonywał ks. Rafał Kowalski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję