Reklama

Niedziela Łódzka

Pachnieć nie tylko owcami, ale również i Bogiem

Archiwum WMSD w Stadnikach

W sobotę 14 maja w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach, trzem klerykom V roku – święceń diakonatu, i dwóm diakonom – święceń kapłańskich, udzielił bp Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Powołany jest tym, który ma ukazywać miłość Boga tam, gdzie zostanie posłany przez Kościół – powiedział bp Kiciński, zwracając się do zebranych. Jezus mówi, że nie wyście Mnie wybrali, lecz że Ja was wybrałem. Drodzy klerycy i księża, to Jezus nas wybrał i my Mu pozwalamy, by nasze życie stało się Jego własnością. Wybór Jezusa polega na wyborze Jego stylu życia i na tym, by On stał się naszym stylem życia. Ślubowaliście rady ewangeliczne, czyli powiedzieliście Jezusowi, że chcecie żyć czystością, by kochać innych. Żyć ubóstwem, by być wolnym od wszystkich i wszystkiego. Ślubowaliście posłuszeństwo, by całego siebie oddać Kościołowi i jego posłaniu – podkreślał kaznodzieja. Zauważcie, że wybór Macieja nie był przypadkowy, ponieważ on miał za sobą czas formacji u boku Jezusa i wy również macie za sobą czas formacji w tym seminarium. Formacja zakonna i kapłańska ma w sobie coś z tego, co ludzkie i boskie, i by była skuteczna potrzebuje indywidualnej współpracy każdego z nas z łaską Boga. Papież Franciszek głosi, że kapłan ma pachnieć swoimi owcami. To prawda, ale ja dodam, że powinien pachnieć również i Bogiem. Proszę was, przechodźcie, a nie przejeżdżajcie przez miasta i wioski i zawsze szukajcie ludzi, by nieść im Dobra Nowinę. Tą świętą Ewangelią starajcie się codziennie żyć sami i miejcie przed swoimi oczyma słowa waszego założyciela ks. Leona Dehona: „Dla Jezusa żyłem i dla Niego umieram” – zakończył Biskup, posyłając nowo wyświęconych kapłanów i diakonów.

Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego, potocznie nazywane Zgromadzeniem Księży Sercanów, jest wspólnotą życia apostolskiego założoną w roku 1878 w Saint Quentin (Francja) przez Czcigodnego Sługę Bożego o. Leona Jana Dehona. Celem działalności apostolskiej Zgromadzenia jest budowanie i pogłębianie wśród kapłanów i świeckich duchowości opartej na modlitwie i kontemplacji Najświętszego Serca Jezusowego. Ważne miejsce w kształtowaniu duchowości sercańskiej zajmuje codzienna adoracja eucharystyczna oraz życie we wspólnocie. W Polsce Księża Sercanie prowadzą działalność ewangelizacyjną poprzez głoszenie rekolekcji i misji intronizacyjnych Najświętszego Serca Jezusowego, prowadzenie duszpasterstwa parafialnego oraz pracę dydaktyczną na uczelniach. Sercanie posiadają również własne wydawnictwo oraz prowadzą szeroką działalność medialną realizowaną przez Grupę Medialną Profeto. Mężczyzn, którzy są zainteresowani charyzmatem misyjnym i kontemplacyjnym oraz chcący rozeznać swoje powołanie do życia zakonnego i kapłańskiego, zapraszamy do kontaktu z Wyższym Misyjnym Seminarium Duchownym Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach k. Dobczyc (woj. małopolskie) ( http://www.seminarium.scj.pl ).

2022-05-19 10:30

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Adrian Galbas: Co zrobić, żeby życie było festiwalem?

2022-07-06 10:04

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

Mat.prasowy Festiwal Życia

Abp Adrian Galbas

Abp Adrian Galbas

Drugi dzień Festiwalu Życia w Kokotku przyciągnął tłumy również za sprawą wieczornego koncertu Roksany Węgiel. Wcześniej młodzi modlili się nad wodami Posmyku i wzięli udział w pierwszych warsztatach.

Jaki wybór podjąłem ostatnio z Bogiem? Jakie towarzyszyły temu znaki? I po czym rozpoznaję, że moje decyzje są słuszne? Nad tym zastanawiali się uczestnicy Festiwalu Życia drugiego dnia wydarzenia, śledząc drogę Maryi do Elżbiety. Wtorek przebiegał pod hasłem: Sprawdzam.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: śmieję się z siebie i idę dalej

2022-07-06 15:07

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Nadal jestem zwolennikiem porannej modlitwy, bo jeśli nie zaczniesz dnia od modlitwy, to od samego rana wpadasz w maszynkę do mięsa – powiedział Papież w rozmowie ze swym byłym rzecznikiem prasowym w archidiecezji Buenos Aires. Ks. Guillermo Marcó pytał Franciszka o jego codzienne życie.

Mówiąc o swej modlitwie, Papież powiedział, że modli się tak jak ma się modlić biskup, czyli mając na względzie swoją owczarnię. Przyznał też, że wiele się uczy od ludzi. „Moje serce jest magazynem, jest pełne rzeczy, które przechowuję. Cały czas muszę poszerzać półki. Jestem trochę kolekcjonerem w dobrym tego słowa znaczeniu, nie chcę stracić żadnej z dobrych rzeczy, które ludzie mi dają” – powiedział Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję