Reklama

Amerykańska Częstochowa

Rekolekcje Paulinów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Amerykańskiej Częstochowie w dniach 6-11 listopada odbyły się rekolekcje dla ojców i braci z Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika pracujących w Stanach Zjednoczonych.
Rekolekcje prowadził o. Stanisław Rudziński - paulin. Rozpoczęły się one wspólną Eucharystią, pod przewodnictwem o. Krzysztofa Wieliczki, przełożonego prowincji amerykańskiej. W rekolekcjach wzięli udział ojcowie i bracia, którzy na stałe posługują w Duchowej Stolicy Polonii Amerykańskiej, a także zakonnicy z paulińskich placówek z Nowego Jorku - Manhattan, Yonkers NY, Rockville CT, Buffalo NY, Kittaning PA.
Wspólnota ojców i braci codziennie w skupieniu gromadziła się na wspólnych modlitwach i Mszy św. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu dawała możliwość wypraszania potrzebnych łask. Zakończeniem każdego dnia modlitwy był Apel Jasnogórski. Lekturą w czasie posiłków w refektarzu była encyklika Benedykta XVI „Deus caritas est”.
- Pierwszy raz głoszę rekolekcje na ziemi amerykańskiej do moich współbraci w powołaniu kapłańskim i zakonnym - mówi o. Rudziński. - Poprzednio głosiłem tego typu rekolekcje w Polsce dla paulinów: m.in. kleryków z naszego seminarium, braci zakonnych, nowicjuszy przed pierwszymi ślubami zakonnymi, a także dla sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń oraz rekolekcje parafialne.
W rekolekcjach głoszonych dla moich współbraci wspólnie z nimi pochylam się nad słowem Bożym, które jest fundamentem dziedzictwa duchowego, naszego paulińskiego Zakonu, jak również każdego powołania chrześcijańskiego - wyznał o. Rudziński.

O. M. C.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV zachęca wiernych do otwartości na Słowo Boże

2025-05-21 10:22

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

„Prośmy Pana o łaskę, abyśmy zawsze przyjmowali to ziarno, którym jest Jego słowo” - zaapelował Ojciec Święty do wiernych podczas swojej pierwszej audiencji ogólnej. Leon XIV postanowił kontynuować cykl katechez rozpoczęty przez Franciszka „Jezus Chrystus naszą nadzieją”, a dzisiaj omówił przypowieść o siewcy (Mt 13, 1-17).

Cieszę się, że mogę powitać was na mojej pierwszej Audiencji Generalnej. Podejmuję cykl katechez jubileuszowych na temat „Jezus Chrystus naszą nadzieją”, rozpoczęty przez Papieża Franciszka.
CZYTAJ DALEJ

Trzaskowski chce zamknąć usta Ordo Iuris. Straszy prokuraturą za słowa prawdy

2025-05-21 08:56

[ TEMATY ]

Ordo Iuris

Rafał Trzaskowski

PAP/Jarek Praszkiewicz

Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski

Ordo Iuris niedawno informował o akcji rozpowszechniania ulotek i plakatów, w których przypomina o wypowiedziach i konkretnych działaniach Rafała Trzaskowskiego i jego politycznego zaplecza, które jawnie uderza w ochronę życia, rodzinę, wolność słowa i wyznania oraz w polską suwerenność i nasze narodowe interesy. Akcja tak rozwścieczyła Trzaskowskiego, że jego sztab zapowiedział… skierowanie sprawy do prokuratury!

Na kilka godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, sztab Rafała Trzaskowskiego ogłosił, że zgłasza do prokuratury ulotkę ujawniającą prawdziwe poglądy tego kandydata, ponieważ „Ordo Iuris prowadzi kampanię kłamstw”. Przewodnicząca sztabu Trzaskowskiego Wioletta Paprocka przemilczała jednak to, że ulotka nie jest zbiorem naszych opinii i ocen, ale cytatów z wypowiedzi własnych Rafała Trzaskowskiego z podpisanych przez niego dokumentów oraz wypowiedzi i dokumentów stworzonych przez jego polityczne zaplecze.
CZYTAJ DALEJ

Aktor, który zaatakował posłów PiS, usłyszał zarzuty

2025-05-21 20:17

[ TEMATY ]

policja

Adobe Stock

Mężczyzna, który zaatakował posłów Dariusza Mateckiego i Krzysztofa Cieciurę w restauracji sejmowej usłyszał dwa zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Podejrzanemu grozi do trzech lat więzienia.

Rzecznik śródmiejskiej komendy mł. asp. Jakub Pacyniak poinformował PAP, że 54-letni mężczyzna, który zaatakował w środę posłów PiS usłyszał dwa zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, po czym został zwolniony do domu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję