Reklama

Niedziela Świdnicka

Już w sobotę 4 czerwca pielgrzymka ministrantów na Górę Igliczną

Wydział Duszpasterski Świdnickiej Kurii Biskupiej zaprasza na Pierwszą Diecezjalną Pielgrzymkę Służby Liturgicznej do Sanktuarium Maryi Śnieżnej.

[ TEMATY ]

ministranci

góra Igliczna

ks. Mirosław Benedyk

Ministranci z Bielawy w 2008 roku z ówczesnym opiekunem ks. Julianem Nastałkiem w pielgrzymce na Górę Igliczną, z okazji jubileuszu koronacji

Ministranci z Bielawy w 2008 roku z ówczesnym opiekunem ks. Julianem Nastałkiem w pielgrzymce na Górę Igliczną, z okazji jubileuszu koronacji

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 czerwca. – Ministranci, lektorzy oraz ceremoniarze, zapraszamy was na wspólne spotkanie u Matki Bożej

Przyczyny Naszej Radości na Górze Iglicznej – poinformował ks. kan. Krzysztof Ora, zapraszając także członków parafialnych scholi. Wejście na Górę Igliczną związane będzie z grą terenową, która poprowadzi uczestników pielgrzymki do celu.

– Podczas drogi poznamy dwóch świętych, którzy będą chcieli nam coś bardzo ważnego powiedzieć – brzmi zachęta. Opracowane zostały dwie trasy. Trasa czerwona – „Św. Dominika Savio”: start w Międzygórzu, dystans do pokonania to 2,9 km, czas 1: 15 h. Trasa żółta – „Św. Stanisława Kostki”: start w Marianówce, dystans do pokonania 1,6 km, czas: 0: 50 h. – Zgłaszając grupę prosimy podać informację, z jakiego miejsca grupa rozpocznie wejście na górę – informują organizatorzy.

Reklama

Dla biorących udział w grze przewidziane są różne zadania, sprawnościowe i intelektualne. Pozostali uczestnicy grupy towarzyszą reprezentantom parafii. Grupy w grze mogą liczyć od 3 do 6 osób, wliczając także opiekuna. Start gry terenowej z wybranego wcześniej miejsca zaplanowany jest na godz. 10. Następnie na szczycie góry Msza św. i wspólne ognisko. Opłata od uczestnika: 10 zł (kiełbasa, napój, pieczywo).

Zgłoszenia grup parafialnych i dekanalnych u ks. Krzysztofa Ory. Szczegóły tras na stronie diecezjalnej

2022-05-27 22:33

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Góra Igliczna. Wyśpiewali hymn dziękczynienia

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

góra Igliczna

ks. Wojciech Iwanicki

Sanktuarium Góra Igliczna

Uroczysta celebra pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca

Uroczysta celebra pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca

Sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej obchodziło jubileusz 240. rocznicy poświęcenia świątyni. Jednak to dopiero początek świętowania.

Do dziękczynienia Bogu i ludziom za dar materialnego kościoła wybudowanego ponad dwa wieki temu na szczycie Góry Iglicznej, kustosz sanktuarium ks. Wojciech Iwanicki zaprosił nie tylko diecezjan, pielgrzymów i turystów, ale także pierwszego biskupa świdnickiego Ignacego Deca, który 23 października przewodniczył uroczystej Eucharystii jubileuszowej.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

UE/ Minister Adamczyk w Brukseli: Via Carpatia i CPK wpisane do sieci głównych szlaków komunikacyjnych Unii

2022-12-05 17:33

[ TEMATY ]

Bruksela

Via Carpatia

Andrzej Adamczyk/Twitter

Via Carpatia i Centralny Port Komunikacyjny zostały wpisane do sieci bazowej Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T), czyli sieci głównych szlaków komunikacyjnych w UE - powiedział w poniedziałek w Brukseli minister infrastruktury Andrzej Adamczyk po spotkaniu unijnych ministrów odpowiedzialnych w swoich rządach za kwestie transportu.

"Dzisiaj bardzo ważny dzień dla Polski. Można powiedzieć wprost: nastąpiło zwieńczenie wieloletnich starań, których celem było wpisanie głównych korytarzy komunikacyjnych, szczególnie tych na wschodzie Polski, do sieci bazowej TEN-T - sieci głównych szlaków komunikacyjnych w Unii Europejskiej" - powiedział Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję