Dzisiejszy świat mediów wprost zarzuca nas różnego typu dodatkami specjalnymi, ofertami i „prezentami”, mającymi na celu przede wszystkim wzrost popytu na jego wytwory. Wykorzystuje się do tego także zdobycze naukowe - m.in. naukę o psychice i mechanizmach osobowości człowieka oraz całych grup społecznych. Efekty pracy „ludzi od reklamy” widać najlepiej u przedszkolaków, które - nafaszerowane „bajkami” reklamowymi z telewizji - dosłownie mówią później językiem reklam i po swojemu je interpretują. A reklama czasem nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Reklamowym „wabikiem” bywają także publikacje dotyczące Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym zagonionym świecie wciąż utrzymuje się zainteresowanie jego nauczaniem. Oczywiście, są całe wydawnictwa i domy mediowe, które publikują książki o naszym Ojcu Świętym, ciekawe kalendarze, albumy z jego podróży do ojczyzny i do innych krajów świata, ale przede wszystkim dokumenty wydane przez Jana Pawła II, a także teksty jego homilii i przesłań do różnych grup społecznych. Bardzo cieszymy się z tego i pewni jesteśmy, że z biegiem czasu zainteresowanie spuścizną Jana Pawła II nie tylko nie ustanie, ale będzie jeszcze bardziej intensywne i czułe - tak jak już dziś jest z pielgrzymkami do grobu naszego Ojca Świętego.
Również „Niedziela” pragnie współczesnemu, żyjącemu w dobie intensywnego oddziaływania reklamy, katolikowi zaoferować specjalny dodatek, zawierający w sobie wartość prawdziwą, taką, która bez względu na czas, a może nawet w miarę upływu czasu i coraz bardziej dziwnego, zwariowanego życia, staje się nauką wciąż aktualną. Chodzi o Pismo Święte. Poczynając od bieżącego numeru „Niedzieli”, będziemy co miesiąc przekazywać wraz z naszym tygodnikiem kieszonkowe wydanie poszczególnych ksiąg Nowego Testamentu. Czytanie Pisma Świętego i refleksja nad jego tekstem należą bowiem do ważnych zadań wszystkich chrześcijan. Niewielkie książeczki zawierające Ewangelie, Dzieje Apostolskie i Apokalipsę wg św. Jana są po prostu bardziej poręczne i mogą zmieścić się w każdej torebce, kieszeni, teczce czy plecaku, nie zabierając wiele miejsca i nie ważąc wiele. Nie wątpimy, że w naszych biblioteczkach domowych są już księgi Pisma Świętego. Ale wiemy też, ile czasu mamy w domu na uważną jego lekturę. Dlatego korzystajmy z każdej możliwości zajrzenia do ksiąg świętych, wszędzie, gdziekolwiek jesteśmy i kiedy tylko mamy chwilę wolnego czasu: gdy oczekujemy na autobus, podróżujemy pociągiem, wyruszamy na rajd czy jedziemy na wakacje. Nic nie może nas usprawiedliwić z nieznajomości nauki Pana Jezusa. Każda modlitewna refleksja, a przede wszystkim każda dyskusja na tematy religijne bazuje na podstawowej znajomości Pisma Świętego. Musimy o tym wiedzieć.
Nabywając wraz z „Niedzielą” poszczególne księgi Nowego Testamentu w tłumaczeniu bp. prof. Kazimierza Romaniuka - o ich ukazywaniu się będziemy wcześniej informować naszych Czytelników - mamy okazję bardziej skoncentrować się na ich przesłaniu, przyjrzeć się ich autorom oraz zróżnicowanemu językowi ich przekazu.
Bądźmy apostołami Świętej Księgi, poznawajmy ją głębiej i przekazujmy innym, tworząc w naszych środowiskach dobry, Boży klimat. Powierzam tę sprawę serdecznej trosce wszystkich duszpasterzy i proszę Matkę Najświętszą, by przyczyniła się do tego, aby Jezus Chrystus - Słowo Ojca Przedwiecznego znalazł gościnę w sercach i umysłach wielu, a nasze wysiłki nie zostały zmarnowane.
Pomóż w rozwoju naszego portalu