Reklama

Wiara

7 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew na drodze krzyżowej

Jezus zostaje skazany na śmierć, chociaż podczas całego procesu, na każdym jego etapie, została wykazywana Jego niewinność. Teraz On, sprawiedliwy potraktowany niesprawiedliwie, jest w drodze na Kalwarię, niosąc krzyż.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Z Ewangelii św. Łukasza

Piłat więc zawyrokował, żeby ich żądanie zostało spełnione. Uwolnił im tego, którego się domagali, a który za bunt i zabójstwo był wtrącony do więzienia; Jezusa zaś zdał na ich wolę. Gdy Go wyprowadzili, zatrzymali niejakiego Szymona z Cyreny, który wracał z pola. Włożyli na niego krzyż, aby go niósł za Jezusem. A szło za Nim mnóstwo ludu, także kobiet, które zawodziły i płakały nad Nim. (Łk 23, 24-27)

Refleksja

Jezus, spełniając wolę Ojca, idzie bez żadnego przymusu, w wolności i posłuszeństwie, realizując w ten sposób zapowiedzi zbawienia. Nieskończona miłość prowadzi Go na krzyż i właśnie to, bardziej niż wszystko inne, ukazuje ludziom głębię Jego miłości. Jezus z ciężarem krzyża wstępuje na górę Kalwarii; upada, krwawi, jest zmuszany, aby się podnosić. Wydaje się, że cały lud zapomniał już o wielkich cudach dokonywanych przez Niego i nie pamięta słów, które głosił. Jego Krew nie przestaje zraszać ziemi kroplami, które jak drogocenne perły zdobią ulice Jeruzalem, jednakże nikt nie zdaje sobie z tego sprawy – są one deptane z jakimś niewytłumaczalnym zaślepieniem. Jezus kontynuuje swoją drogę aż do miejsca kaźni. Oto teraz plan zbawienia wypełnia się w owym totalnym darze Jego miłości, podczas gdy cała atmosfera wokół zdaje się emanować nienawiścią i przemocą.

[zdjecie id="130104"][/zdjecie]

Z dzieła św. Juliana Firmico Materno „Błędy religii pogańskich” (nr 27)

Wszechmocny Bóg, wyzwalając swój lud z tyrańskich rządów Egipcjan, nakazuje, aby w wieczór poprzedzający noc wyzwolenia zabito baranka, a krwią jego pomazano odrzwia domostw; nakazuje dalej, aby podczas uczty wieczornej baranek został spożyty przez domowników – obrzęd ten nazywa „paschą”. I dlatego, kiedy prorok Izajasz, za natchnieniem Ducha, przepowiada mękę naszego Pana, mówi: „Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca nie ma wobec strzygących ją, tak on nie otworzył ust swoich. Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje jego losem? Tak! Zgładzono go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć” (Iz 53, 7-8). Święta Krew tego Baranka zostaje przelana dla zbawienia ludzi. Syn Boży odkupił swoich świętych przez przelanie Przenajdroższej Krwi, w taki sposób, że ci, którzy zostali uwolnieni przez Jego Krew, zostali wcześniej niejako konsekrowani przez niezwykłość tej Boskiej Krwi.

Reklama

Prośby

Z wiarą wzywajmy Chrystusa, który przez swój święty krzyż odkupił świat, i wołajmy:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Oddal, Panie, swoje oblicze od naszych grzechów i zmaż wszystkie nasze winy:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Wzmocnij, najłaskawszy Ojcze, cierpiące członki swojego Kościoła mocą Krwi Chrystusa, przez którą dopełniła się ofiara na krzyżu:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Łaskawy Panie, bądź przy swoich dzieciach w chwili śmierci, aby odeszli z tego świata w wierze i w Twojej łasce:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Panie, Ty okazujesz nam swoją miłość; Ty nas wyzwoliłeś przez swoją Krew i uczyniłeś nas królestwem i kapłanami dla naszego Boga; pozwól nam poznawać coraz głębiej bogactwo Twojej ofiary, która codziennie odnawia się na ołtarzu, i hojnie odpowiedzieć na Twoją łaskę. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-06 20:00

Ocena: +47 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szansa, aby zostać bohaterem

2022-09-03 18:26

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie-Włochach

Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie-Włochach

Już jutro przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich przy ul. Rybnickiej 27 w Warszawie będzie można uratować komuś życie.

A to za sprawą specjalnego autobusu, w którym będzie możliwość oddania ratującej ludzkie życie krwi. Mobilny punkt poboru krwi podjedzie przed świątynię o godz. 9.00.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Maryja łaski pełna

2022-10-01 20:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

Wędrując „z różańcem w ręku po dar pokoju” zatrzymujemy się przy słowach wypowiedzianych przez Archanioła Gabriela, wypowiedzianych w nazareńskim domu wobec Dziewicy Maryi. Dziś zatrzymujemy się nad słowami „łaski pełna”. Co one znaczą? Jaki jest ich sens? Co przez to chciał powiedzieć Archanioł Gabriel?

WSPÓLNA MODLITWA
2 października

CZYTAJ DALEJ

Odpust Matki Bożej Różańcowej na Jasnej Górze

2022-10-02 14:52

[ TEMATY ]

Jasna Góra

różaniec

abp Wacław Depo

Jasna Góra/Facebook

- Największą przeszkodą w ewangelizacji świata jest brak wiary chrześcijan w to, czym mogą być z pomocą łaski Boga - przypomniał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Delegat Episkopatu Polski ds. Stowarzyszenia Żywego Różańca przewodniczył Mszy św. będącej sumą odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Uroczystość poprzedziły czterodniowe rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

W kazaniu abp Wacław Depo podkreślił, że Chrystusa musimy odnajdywać przez nasze codzienne zmagania i modlitwę, tak jak czyniła to Maryja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję