Reklama

Wiara

7 lipca

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew na drodze krzyżowej

Jezus zostaje skazany na śmierć, chociaż podczas całego procesu, na każdym jego etapie, została wykazywana Jego niewinność. Teraz On, sprawiedliwy potraktowany niesprawiedliwie, jest w drodze na Kalwarię, niosąc krzyż.

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Z Ewangelii św. Łukasza

Piłat więc zawyrokował, żeby ich żądanie zostało spełnione. Uwolnił im tego, którego się domagali, a który za bunt i zabójstwo był wtrącony do więzienia; Jezusa zaś zdał na ich wolę. Gdy Go wyprowadzili, zatrzymali niejakiego Szymona z Cyreny, który wracał z pola. Włożyli na niego krzyż, aby go niósł za Jezusem. A szło za Nim mnóstwo ludu, także kobiet, które zawodziły i płakały nad Nim. (Łk 23, 24-27)

Refleksja

Jezus, spełniając wolę Ojca, idzie bez żadnego przymusu, w wolności i posłuszeństwie, realizując w ten sposób zapowiedzi zbawienia. Nieskończona miłość prowadzi Go na krzyż i właśnie to, bardziej niż wszystko inne, ukazuje ludziom głębię Jego miłości. Jezus z ciężarem krzyża wstępuje na górę Kalwarii; upada, krwawi, jest zmuszany, aby się podnosić. Wydaje się, że cały lud zapomniał już o wielkich cudach dokonywanych przez Niego i nie pamięta słów, które głosił. Jego Krew nie przestaje zraszać ziemi kroplami, które jak drogocenne perły zdobią ulice Jeruzalem, jednakże nikt nie zdaje sobie z tego sprawy – są one deptane z jakimś niewytłumaczalnym zaślepieniem. Jezus kontynuuje swoją drogę aż do miejsca kaźni. Oto teraz plan zbawienia wypełnia się w owym totalnym darze Jego miłości, podczas gdy cała atmosfera wokół zdaje się emanować nienawiścią i przemocą.

Z dzieła św. Juliana Firmico Materno „Błędy religii pogańskich” (nr 27)

Wszechmocny Bóg, wyzwalając swój lud z tyrańskich rządów Egipcjan, nakazuje, aby w wieczór poprzedzający noc wyzwolenia zabito baranka, a krwią jego pomazano odrzwia domostw; nakazuje dalej, aby podczas uczty wieczornej baranek został spożyty przez domowników – obrzęd ten nazywa „paschą”. I dlatego, kiedy prorok Izajasz, za natchnieniem Ducha, przepowiada mękę naszego Pana, mówi: „Jak baranek na rzeź prowadzony, jak owca nie ma wobec strzygących ją, tak on nie otworzył ust swoich. Po udręce i sądzie został usunięty; a kto się przejmuje jego losem? Tak! Zgładzono go z krainy żyjących; za grzechy mego ludu został zbity na śmierć” (Iz 53, 7-8). Święta Krew tego Baranka zostaje przelana dla zbawienia ludzi. Syn Boży odkupił swoich świętych przez przelanie Przenajdroższej Krwi, w taki sposób, że ci, którzy zostali uwolnieni przez Jego Krew, zostali wcześniej niejako konsekrowani przez niezwykłość tej Boskiej Krwi.

Reklama

Prośby

Z wiarą wzywajmy Chrystusa, który przez swój święty krzyż odkupił świat, i wołajmy:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Oddal, Panie, swoje oblicze od naszych grzechów i zmaż wszystkie nasze winy:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Wzmocnij, najłaskawszy Ojcze, cierpiące członki swojego Kościoła mocą Krwi Chrystusa, przez którą dopełniła się ofiara na krzyżu:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Łaskawy Panie, bądź przy swoich dzieciach w chwili śmierci, aby odeszli z tego świata w wierze i w Twojej łasce:

Okaż nam, Panie, swoje miłosierdzie.

Panie, Ty okazujesz nam swoją miłość; Ty nas wyzwoliłeś przez swoją Krew i uczyniłeś nas królestwem i kapłanami dla naszego Boga; pozwól nam poznawać coraz głębiej bogactwo Twojej ofiary, która codziennie odnawia się na ołtarzu, i hojnie odpowiedzieć na Twoją łaskę. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Tekst pochodzi z książki: KREW CHRYSTUSA - codzienne rozważania na lipiec

Dzięki współpracy z Katolicką Rozgłośnią Radiową FIAT w Częstochowie rozważania są dostępne w wersji dźwiękowej.

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#KrwidawstwoŻycia
<a href="https://www.niedziela.pl/krwiodawstwozycia"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-krwiodawstwozycia-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-07-06 20:00

Ocena: +46 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Krew Chrystusa – moc wierzącego

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Krzysztof Tadej

Jezus, oddający się Ojcu w ofierze krzyża, przywraca człowiekowi utracone zaufanie. Jego ofiara jest nieskończona i ma wartość uniwersalną.

Z Pierwszego Listu św. Jana Apostoła

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja warszawska żegna ks. Grzegorza Radziszewskiego, który zginął w wypadku w Chorwacji

2022-08-11 10:59

[ TEMATY ]

wypadek

archwwa.pl

Salezjanin, ks. Grzegorz Radziszewski jest jedną z dwunastu ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. "Dziękując za wszelkie dobro, które śp. ks. Grzegorz spełnił na ziemi, prośmy Boga, aby przyjął Go do radości nieba" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.

"Drodzy Współbracia, otrzymaliśmy z Konsulatu RP w Zagrzebiu oficjalne potwierdzenie o tragicznej śmierci naszego Współbrata – ks. Grzegorza Radziszewskiego. Niech Bóg okaże Jemu swoje Miłosierdzie i przyjmie do radości nieba, a najbliższą Rodzinę niech ukoi w bólu i umocni w nadziei, że rozłąka przemieni się w ponowne spotkanie, które już się nie skończy" – przekazał cytowany w komunikacie sekretarz Inspektorii Warszawskiej Księży Salezjanów ks. Artur Sulik.

CZYTAJ DALEJ

Kalwaria Pacławska: rozpoczyna się Wielki Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

2022-08-11 17:57

[ TEMATY ]

odpust

Kalwaria Pacławska

PAP/Darek Delmanowicz

Figura Matki Bożej Zaśniętej na inauguracji Wielkiego Odpustu Wniebowzięcia NMP w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej

Figura Matki Bożej Zaśniętej na inauguracji Wielkiego Odpustu Wniebowzięcia NMP w sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej

11 sierpnia w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla, nazywanej „Jasną górą Podkarpacia”, rozpoczyna się Wielki Odpust Kalwaryjski ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. - Oprócz Mszy świętej i nabożeństw w bazylice i na dróżkach Matki Bożej i Pana Jezusa, w programie znalazły się również koncerty muzyczne i jednoaktowy utwór sceniczny z epilogiem – informuje o. Jan Maria Szewek, rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów. W tym roku obchodzone będą dwa jubileusze: 140. rocznica koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz 40. rocznica kanonizacji o. Maksymiliana Kolbego.

- Z tej racji po raz pierwszy zaproszenie do przewodniczenia jednej z Mszy świętych odpustowych otrzymał od franciszkanów metropolita Bambergu w Niemczech abp Ludwig Schick, który ma wielki kult św. Maksymiliana i który rokrocznie pielgrzymuje do celi śmierci Świętego w byłym niemieckim obozie Auschwitz – przekazał rzecznik franciszkanów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję