Reklama

Anioł Pański

Franciszek: Módlmy się za naród ukraiński i wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen

„Módlmy się za naród ukraiński i za wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen. Niech Bóg pokoju ożywi w sercach przywódców narodów ludzki i chrześcijański zmysł miłosierdzia” – wezwał papież Franciszek przed modlitwą Anioł Pański w stolicy Abruzji, L'Aquili.

[ TEMATY ]

Franciszek

Anioł Pański

PAP/EPA/DANILO DI GIOVANNI

Drodzy bracia i siostry!

Na zakończenie tej uroczystości zwracamy się do Matki Bożej z modlitwą „Anioł Pański”.

Najpierw jednak chciałbym pozdrowić was wszystkich, którzy wzięliście w niej udział, także tych, którzy musieli to uczynić na odległość, w domu, w szpitalu lub w więzieniu. Dziękuję władzom cywilnym za ich obecność i za wysiłek organizacyjny. Serdecznie dziękuję Kardynałowi- Arcybiskupowi i innym biskupom, kapłanom, osobom konsekrowanym, rodzinom, chórowi i wszystkim wolontariuszom, a także siłom porządkowym i Obronie Cywilnej.

Reklama

W tym miejscu, które doświadczyło poważnej klęski żywiołowej pragnę zapewnić o moim współczuciu dla mieszkańców Pakistanu, dotkniętych powodziami o rozmiarach katastrofalnych. Modlę się za liczne ofiary, rannych i wysiedlonych oraz o szybką i hojną solidarność międzynarodową.

A teraz przyzywajmy Matki Bożej, aby - jak powiedziałem na zakończenie homilii – wyjednała przebaczenie i pokój dla całego świata. Módlmy się za naród ukraiński i za wszystkie narody, które cierpią z powodu wojen. Niech Bóg pokoju ożywi w sercach przywódców narodów ludzki i chrześcijański zmysł miłosierdzia. Maryjo, Matko Miłosierdzia i Królowo Pokoju, módl się za nami!

2022-08-28 11:55

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: papież przyjął rezygnację patriarchy Grzegorza III Lahama

[ TEMATY ]

Watykan

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty przyjął rezygnację z kierowania Kościołem obrządku grecko-melchickiego z Syrii złożoną przez 84. Letniego patriarchę Grzegorza III Lahama. Do czasu wyboru jego następcy Kościołem tym będzie zarządzał najstarszy nominacją 74.letni arcybiskup Aleppo, Jean-Clément Jeanbart.

W liście skierowanym na ręce patriarchy Grzegorza III Lahama papież podziękował jemu za gorliwą służbę a także zwrócenie uwagi opinii międzynarodowej na dramat syryjskich chrześcijan.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Złote Pióro przyznane

2022-12-03 16:57

Magdalena Lewandowska

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła Julia Morawska, maturzystka z LO nr X we Wrocławiu.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła Julia Morawska, maturzystka z LO nr X we Wrocławiu.

W Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego odbyła się gala finałowa XVIII Dolnośląskiego Literackiego Konkursu o Złote Pióro „My Polacy, my Dolnoślązacy”.

W konkursie organizowanym przez Zespól Szkół Salezjański „Don Bosco” i Gościa Wrocławskiego wzięło udział 99 młodych uczestników z dolnośląskich szkół. Zadaniem, przed jakim stanęli uczestnicy, było napisanie pracy na jeden z dwóch tematów: I „Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić” (Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata; II. „Kto szuka prawdy, szuka Boga, choćby nawet o tym nie wiedział”. Uczyń myśl św. Edyty Stein mottem przewodnim swojej pracy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję