Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź - Tomaszów Mazowiecki: Na pątniczym szlaku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

W dniach 1 – 10.09 b.r. wierni Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim oraz św. Mikołaja w Wolborzu wraz ze swoimi kapłanami: ks. Łukaszem Bisiem oraz ks. Piotrem Kałuszką odbyli niezapomnianą, pełną licznych, pięknych, duchowych przeżyć pielgrzymkę do Chorwacji – Medjugorie.

Program wspólnej wędrówki obejmował m.in.: Sanktuarium Krwi Chrystusa - miejsce cudu. Eucharystycznego w Ludbergu, zwiedzanie Katedry św. Anastazji w Zadarze, Katedry św. Wawrzyńca w Trogirze, zwiedzanie Medjugorie – znanego i drogiego sercu każdego pielgrzyma miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, gdzie w 1981 roku Maryja ukazała się sześciorgu dzieciom, Kościoła św. Jakuba ze wspaniałymi witrażami ukazującymi 14 scen z życia Maryi Dziewicy, wejście na Górę Objawień – Podbrdo (Brdo Ukazanja), wejście na górę Kriżewac (na której znajduje się krzyż wzniesiony na pamiątkę 1900 rocznicy Męki Jezusowej), zwiedzanie klasztoru Franciszkanów, kościoła św. Błażeja, katedry oraz pałacu Rektorów w Dubrowniku, Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Verpič, Katedry św. Jakuba w Šibeniku, czy też zwiedzanie Sanktuarium Marija Bistrica – tzw. Chorwackiej Częstochowy, gdzie znajduje się wizerunek Matki Boskiej Bystrzyckiej.

Wspólne msze święte, nabożeństwa, Modlitwa Różańcowa, rozważania Słowa Bożego, a także atrakcje turystyczne doskonale dopełniły ten wyjątkowy, pielgrzymkowy czas.

2022-09-10 09:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łask: Patris Corde - Ojcowskim Sercem

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Mariusz Milewski

Pod takim hasłem odbyła się w tym roku III Męska Pielgrzymka Rowerowa z parafii pw. Św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łasku na Jasną Górę, która miała miejsce 24 – 25 lipca. Udział wzięli mężczyźni z parafii z Łasku, Kolumny, Dobronia, Grabna oraz Sędziejowice. W drodze powrotnej na dwóch etapach pielgrzymki rowerzyści mieli dodatkowo eskortę motocyklową, co w znacznym stopniu podniosło bezpieczeństwo przejazdu.

CZYTAJ DALEJ

Bielawa. Wyróżniony za wrażliwość na drugiego człowieka

2023-02-03 09:00

[ TEMATY ]

Bielawa

ks. Daniel Marcinkiewicz

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Ks. kan. Daniel Marcinkiewicz z parafią w Bielawie związany jest od blisko 20 lat

Wieloletni duszpasterz parafii Wniebowzięcia NMP ks. kan. Daniel Marcinkiewicz, został dostrzeżony przez świeckie media i nominowany do prestiżowej nagrody.

Kapituła konkursowa jednego z dolnośląskich dzienników, przyznała nominację ks. Marcinkiewiczowi do tytułu Osobowość Roku 2022 powiatu dzierżoniowskiego, w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”. Tym samym doceniono wkład i pracę kapłana w życie lokalnej społeczności, który od wielu lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Bielawy, przygotowując i wydając im paczki żywnościowe. Niedziela Świdnicka nie raz informowała o działalności charytatywnej kapłana, który nie tylko karmi, ale i wychowuje swoich podopiecznych.

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP o misji w Turcji: jako jedyni lądujemy w epicentrum, na lotnisku w Gaziantep

2023-02-06 15:39

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/Leszek Szymański

Jako jedyni lądujemy w samym epicentrum, na lotnisku, które będzie jak najbliżej epicentrum tego zdarzenia - powiedział w poniedziałek na konferencji przed wylotem do Turcji gen. brygady Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Potwierdził, że chodzi o lotnisko w Gaziantep.

Do Turcji na misję ratowniczą po trzęsieniu ziemi wyleci w poniedziałek grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR Poland - 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i 8 wyszkolonych psów. Wraz ze strażakami na misję poleci pięć osób z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję