Co pokazał nam Pan Jezus uzdrawiający Samarytanina? Posłuchajcie komentarza ks. Tomasza Dragańczuka do Ewangelii na 28 niedzielę zwykłą. Filmik z komentarzem znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!
Dziś w wielu parafiach obchodzi się uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Co oznacza bycie prawdziwym czcicielem Boga? Posłuchajcie komentarza ks. Tomasza Dragańczuka. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!
Według prokuratora Andrzeja Witkowskiego, który prowadził śledztwo w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki, duchowny nie zginął 19 października 1984 r., lecz został zamordowany 25 października 1984 r., a przed śmiercią był więziony w bunkrze w Kazuniu.
Prokurator Andrzej Witkowski prowadził śledztwo w sprawie zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki dwukrotnie. Najpierw, w latach 1990-1991, w Departamencie Prokuratury Ministerstwa Sprawiedliwości, a następnie, w latach 2002-2004, w strukturach Instytutu Pamięci Narodowej. Według niego, w obu postępowaniach dokonano ustaleń negujących przebieg wydarzeń przyjęty przez Sąd Wojewódzki w Toruniu na podstawie wyjaśnień oskarżonych funkcjonariuszy Wydziału I Departamentu IV MSW - kpt. Grzegorza Piotrowskiego, por. Leszka Pękali i por. Waldemara Chmielewskiego.
„W boju i potrzebie krwi nie szczędząc” - terytorialsi oddają krew i zapraszają do wspólnej akcji.
26 kwietnia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa w ramach ogólnopolskiej kampanii „W boju i potrzebie krwi nie szczędząc”. W wydarzeniu licznie uczestniczyć będą żołnierze - honorowi dawcy krwi z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy kierują otwarte zaproszenie do innych służb mundurowych i mieszkańców Lublina aby włączyć się do tej akcji.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.