Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź-Piotrków Tryb.: Inauguracja roku akademickiego filii UJK

W Piotrkowie Trybunalskim oficjalnie rozpoczęto rok akademicki filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Łukasz Burchard

Studenci i pracownicy spotkali się na wspólnej Mszy św. w kościele Panien Dominikanek Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim, której przewodniczył abp Grzegorz Ryś. W homilii metropolita łódzki odniósł się do Listu św. Pawła, który pisał o prawdzie Ewangelii, przebywając w więzieniu. – Słowo Boga nie zostało skrępowane. To jest dokładnie to, co Paweł doświadcza, sam będąc skrępowany, sam będąc w więzieniu, wie, że prawda, którą głosi, prawda Ewangelii jest nie do skrępowania, prawda jest wolna – powiedział łódzki duchowny. Podkreślił również fakt, że apostoł ma poczucie, iż słowo, któremu zaufał jest wierne, czyli go nigdy nie zawiedzie. - Ktoś, kto swoje życie postawił na prawdzie, na jej odkrywaniu, na służbę prawdzie, nie zawiedzie się. Słowo go przeprowadzi przez sytuację, która jest niesłychanie trudna. Prawda jest przy nim, słowo jest mocne, słowo jest wierne – wyjaśnił. Nawiązując do Ewangelii, homileta powiedział, że doświadczenie mocy słowa łączy się z wyruszeniem w drogę. Życzył zebranym na Eucharystii, aby wpatrując się w postawę św. Pawła, nieustannie opierali swoje życie na prawdzie pochodzącej od Ducha św. – Nauka nie jest poznawaniem wyłącznie teorii, trzeba się otworzyć na to doświadczenie, że prawda, którą poznałem mnie posyła. Żeby poznać prawdę do końca, trzeba wyruszyć w pewną drogę. Dokąd nie wyruszy się w tę drogę, człowiek nie może powiedzieć, że zna prawdę – podsumował duszpasterz.

Wydział kieleckiej uczelni istnieje od 1981 roku. Studenci kształcą się na kierunkach związanych z naukami humanistycznymi, administracją, logistyką czy bezpieczeństwem narodowym. W ofercie studiów można znaleźć między innymi takie kierunki jak pedagogika, ekonomia, filologia angielska, historia, finanse i rachunkowość czy zarządzanie.

2022-10-10 10:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczęła się 204 Tomaszowska Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniu dzisiejszym, uroczystą mszą świętą sprawowaną o godz. 6.00 w Sanktuarium św. Antoniego przez dziekana tomaszowskiego ks. Zygmunta Niteckiego, a koncelebrowaną przez kapłanów ze wszystkich tomaszowskich parafii, rozpoczęła się 204 Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do modlitwy za parafie: ich drzwi muszą stać otworem

2023-01-30 16:37

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Parafie to nie kluby dla nielicznych, które dają określoną przynależność społeczną. Ich drzwi muszą stać otworem dla wszystkich. Papież Franciszek mówi o tym w intencji modlitewnej na luty, w której zachęca do modlitwy za parafie.

Intencji towarzyszy film przygotowany przez Światowej Sieci Modlitwy Papieża przedstawiający różne wymiary życia parafialnego w wielu zakątkach świata.

CZYTAJ DALEJ

Papieża Franciszka „Ekumeniczna pielgrzymka pokoju” do Sudanu Południowego

2023-01-31 09:32

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

Grzegorz Gałązka

W dniach 3-5 lutego Franciszek odbędzie „ekumeniczną pielgrzymkę pokoju” do Sudanu Południowego. Towarzyszyć mu będą: honorowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Justin Welby i moderator Zgromadzenia Ogólnego prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastor Iain Greenshields. Jej hasłem są słowa Jezusa: „Proszę, aby wszyscy byli jedno”, zaczerpnięte z tzw. Modlitwy Arcykapłańskiej z Ewangelii św. Jana. Wcześniej, od 31 stycznia do 3 lutego, Ojciec Święty odwiedzi Demokratyczną Republikę Konga. Będzie to 40. podróż zagraniczna papieża w czasie jego prawie dziesięcioletniego pontyfikatu.

Wizyta ekumeniczna

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję