Reklama

Niedziela Częstochowska

Modlitwa za zmarłych pod przewodnictwem biskupów

Podajemy informacje dotyczące nabożeństw, którym w uroczystość Wszystkich Świętych i we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych na cmentarzach w Częstochowie będą przewodniczyć biskupi.

1 listopada w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus na cmentarzu Kule główna Msza św. rozpocznie się o godz. 12. Po niej nastąpi procesja, którą poprowadzi abp Wacław Depo.

Na cmentarzu św. Józefa główna Msza św. będzie celebrowana w kaplicy Zaśnięcia św. Józefa o godz. 12. Będzie ją celebrował bp Andrzej Przybylski, który następnie poprowadzi procesję po cmentarzu.

Na cmentarzu św. Rocha Mszy św. w kościele św. Rocha i św. Sebastiana o godz. 15 będzie przewodniczył biskup senior Antoni Długosz. Wcześniej, o 14.30 będzie miała miejsce procesja po cmentarzu.

Reklama

2 listopada o godz. 12 w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Tajemnicy Emaus na cmentarzu Kule zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych biskupów pomocniczych archidiecezji częstochowskiej, natomiast o godz. 18 w archikatedrze Świętej Rodziny zostanie odprawione nabożeństwo żałobne za zmarłych biskupów diecezjalnych i wiernych. Modlitwom tym będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski.

Porządek nabożeństw na cmentarzach w Częstochowie 1 listopada:

cmentarz św. Józefa, ul. Palmowa 22

Msze św. o godz.: 9, 10.30, 12, 14, 16


cmentarz Kule, ul. Cmentarna 47

Msze św. o godz.: 9, 10, 11, 12, 14, 15.30


cmentarz św. Rocha, ul. św. Rocha 79

Msze św. o godz.: 8.30, 10, 11.30, 13, 15, 17, 18

2022-10-27 14:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo w Dolinie Miłosierdzia: musimy okazać wierność Odkupicielowi

– Obecny czas, w którym przyszło nam żyć jest czasem miłosierdzia, w którym musimy okazać wierność Odkupicielowi jakiej od nas oczekuje na miarę łaski, którą każdy z nas otrzymał – mówił w homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 21 lutego przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, w Dolinie Miłosierdzia. Uroczysta Eucharystia była dziękczynieniem za orędzie miłosierdzia przekazane przez Jezusa św. s. Faustynie 90 lat temu.

Mszę św. z metropolitą częstochowskim koncelebrowali m.in.: Ks. Przemysław Podlejski, vice prowincjał Prowincji Zwiastowania Pańskiego Księży Pallotynów w Poznaniu, ks. Kamil Wolan, przełożony częstochowskiej wspólnoty Księży Pallotynów, ks. Michał Wójciak proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie oraz ks. dr Mariusz Trojanowski, sekretarz arcybiskupa metropolity częstochowskiego.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu

Urodził się około 1225 r. w Roccasecca jako syn hrabiego Akwinu. Przebywał w klasztorze na Monte Cassino w latach 1230 – 39, gdzie był wychowywany przez swojego wuja, który pełnił obowiązki opata. Podczas studiów w Neapolu został przyjęty do dominikanów. Jego rodzeni bracia nie chcieli pogodzić się z tą decyzją i uwięzili Tomasza. Został jednak uwolniony przez swoją siostrę i przybył do Paryża. Tu studiował pod kierunkiem Alberta Wielkiego. W 1256 r. razem z Bonawenturą został powołany do grona magistrów i zaczął publicznie nauczać teologii.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję