Reklama

Niedziela Świdnicka

Strzegom. Szykuje się coś dla kobiet

Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji świdnickiej po raz czwarty zapraszają do Strzegomia na konferencję dla kobiet „Córka Króla”. W tegorocznej edycji za hasło przewodnie obrane zostało słowo, które Bóg objawił Mojżeszowi przy krzewie gorejącym jako swoje imię: „JESTEM” Wj 3,14.

[ TEMATY ]

Strzegom

Córka Króla

archiwum prywatne

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jako gospodarze tego uroczystego wydarzenia marzymy o tym, aby wszystkie kobiety, które odpowiedzą na nasze zaproszenie także miały okazję zgromadzić się w obecności miłującego Boga, który pragnie ukazywać się w ich życiu jako ten, który jest i nieustannie trwa przy swoich dzieciach. Dlatego już 11 marca Strzegomskie Centrum Kultury przy ulicy Ignacego Paderewskiego 36 na kilka godzin zamieni się w miejsce zanurzenia we wspólnej modlitwie, uwielbieniu Boga śpiewem i tańcem, rozmów przy kawie i herbacie, spotkania kobiet, które być może dzieli wiele, ale łączy najważniejsze, jeden Bóg Ojciec i Król.

W realizacji tego marzenia pomogą nam zaproszeni goście, którzy podzielą się swoim doświadczeniem Boga JESTEM we własnym życiu: Maja Sowińska, współzałożycielka Fundacji SOWINSKY, ewangelizatorka na co dzień związana ze wspólnotą Głos Pana ze Skierniewic. Katoliczka, z wykształcenia judaistka, z usposobienia, jak sama o sobie mówi, artystka. Kompozytorka i autorka tekstów pieśni tworząca muzykę dla chwały Boga.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ks. Mirosław Maliński „Malina” - kapłan diecezji wrocławskiej związany z młodzieżą akademicką. Prowadzący Centralny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka”. Założyciel i redaktor naczelny portalu 2ryby. Autor książek, mówca, organizator kursów przedmałżeńskich dla narzeczonych

Reklama

Ks. Adrian Fajkowski - wikariusz parafii p.w. św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu. Opiekun wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Arka”. Katecheta, którego kazań nie tylko na lekcjach religii, ale i z kościelnych ławek z pasją wysłuchują dzieci. Zaangażowany w pracę z młodzieżą i ukazywanie jej Boga, jako Miłującego Ojca.

Jeżeli w twoim sercu zatliło się pragnienie próby odkrycia razem z nami tego, kim dla ciebie jest Bóg i kim ty jesteś w Nim i dzięki Niemu daj Duchowi Świętemu przestrzeń do rozniecenia tego ognia i zapisz się już teraz poprzez stronę internetową www.corkakrola.com.pl na naszą konferencję.

Zapraszamy do śledzenia informacji na naszym profilu Facebook.

2023-02-05 09:10

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje katechetów. Pamiętajcie, nie jesteście sami

[ TEMATY ]

rekolekcje

katecheci

Strzegom

Krystyna Smerd

Raz na trzy lata, każdy katecheta powinien uczestniczyć w rekolekcjach

Raz na trzy lata, każdy katecheta powinien uczestniczyć w rekolekcjach

Tymi słowami, pełnymi otuchy, w czasie rekolekcji bp Marek Mendyk zachęcał katechetów do modlitwy oraz gorliwej nauczycielskiej pracy.

Trzydniowe rekolekcje w strzegomskim klasztorze sióstr elżbietanek dla grupy katechetów diecezji świdnickiej poprowadził redemptorysta o. Mirosław Grakowicz, proboszcz i kustosz maryjnego sanktuarium w Bardzie Śląskim.
CZYTAJ DALEJ

Poruszające świadectwo księdza: Mojej mamie proponowano aborcję, gdy była ze mną w ciąży

2025-06-09 19:57

[ TEMATY ]

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Ks. Jacek Kędzierski

Ks. Jacek Kędzierski

Poruszającym świadectwem ocalenia przed aborcją podzielił się ks. dr Jacek Kędzierski, założyciel Centrum Opieki Perinatalnej im. bł. Rodziny Ulmów w Sieradzu, podczas VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Dzieci Utraconych, która odbyła się 7 czerwca 2025 roku w krakowskich Łagiewnikach.

- Dzisiaj, w dniu VIII ogólnopolskiej pielgrzymki rodzin dzieci utraconych do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, chcę wspomnieć inną pielgrzymkę, pielgrzymkę mojej mamy. Jeszcze przed moimi narodzinami, gdy była w trzecim miesiącu ciąży, poszła na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy i zawierzyła mnie jasnogórskiej Mamie. Pielgrzymowała wtedy jako matka do Matki. Potrzebowała się schronić wraz z dzieckiem pod jej sercem, czyli ze mną, pod matczynym płaszczem Maryi po tym, jak lekarz zaproponował jej aborcję. Ten lekarz był przekonany, że stan wojenny to nie najlepszy czas na rodzenie piątego już dziecka - mówił ks. Jacek Kędzierski w poruszającej homilii wygłoszonej w łagiewnickim sanktuarium.
CZYTAJ DALEJ

Z pamiętnika pielgrzyma - dzień 4

2025-06-10 18:35

ks. Łukasz Romańczuk

Wczoraj zapomniałem powiedzieć o jednym ze świętych, który towarzyszył nam przez cala drogę. Gdy rozpoczynaliśmy wędrówkę z Sutri na placu była figura tego świętego. Podobnie w kościele, w którym sprawowaliśmy Mszę świętą tak żeby jego obraz i figura. Święty ten jest bardzo charakterystyczny ponieważ obok jego nóg jest świnia. Patrząc oddali na tę figurę myślałem że to Święty Roch a zwierzę pod jego stopami to pies. Przyjrzałem się jednak bliżej okazało się że jest to prosiaczek.

A wspomnianym świętym jest święty Antoni Opat, znany także jako Pustelnik. Swoje wspomnienie liturgiczne ma 17 stycznia a dlatego jest ukazywany z prosiaczkiem ponieważ według pewnej historii, gdy podróżował drogą morską pewna locha przyniosła do niego chory prosię, on uczynił na nim znak krzyża. Prosię wyzdrowiało. Co ciekawe dzisiejszy dzień, także jest z prosiakiem w tle. A związany jest on z sanktuarium, które mijaliśmy po drodze. Santuario Madonna della Sorbo. Swoje początki sakralne to miejsce ma w 1427 roku, kiedy to papież Marcin V przekazał to miejsce karmelitom. Według miejscowych opowieści krąży historia o objawieniu Matki Bożej i dlatego jest w tym miejscu kult maryjny Historia opowiada o człowieku z jedną ręką, który pasł świnie w dolinie Sorbo. Pewnego dnia, szukając jednej z zabłąkanych świń, znalazł ją w pobliżu jarzębiny, gdzie ukazała mu się Madonna. Maryja sprawiła, że ręka młodzieńca odrosła i powiedziała do niego: „Idź do wsi i przekonaj ich, aby zbudowali sanktuarium na tym wzgórzu. Każdy, kto przyjdzie tu w procesji, otrzyma moją łaskę. Jeśli ci nie uwierzą, pokaż im swoją rękę”. Nie znając tej historii, mogę powiedzieć, że Via Francigena pomaga, aby tę prośbę zrealizować. Do sanktuarium prowadzi 14 krzyży, na których znajdują się tabliczki z numerami stacji. Pierwszy krzyż czyli pierwsza stacja jest już około 3,5 km od sanktuarium. To idealny dystans, aby między poszczególnymi stacjami rozważać te ważne wydarzenia, związane z misterium naszego zbawienia. Idąc między stacjami była idealna przestrzeń, aby te 14 stacji odnieść do życia swojego oraz wydarzeń, które dzieją się obecnie w Kościele, świecie, czy też w sposób szczególny mnie dotykają. Takie myśli wypływające z serca i wlewające nadzieję. Żałuję tylko, że nie udało mi się ich nagrać, bo chętnie bym do nich jeszcze wrócił, a pamięć niestety bywa ulotna.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję