Reklama

Chcą korespondować

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

4751. Małżeństwo z Lublina

Jesteśmy małżeństwem (36 i 40 lat), po bardzo ciężkich przeżyciach losowych. Poszukujemy przyjaciół na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie, na kawę, na spacer, na wymianę doświadczeń. Poszukujemy ludzi solidnych, którzy chcieliby poznać abstynentów z Lublina, małżeństwa, ale i osoby samotne w wieku 36-80 lat. Możemy korespondować w języku polskim i francuskim.

4752. Czytelniczka „Niedzieli”

Mieszkam i pracuję w Warszawie. Mam 55 lat, wyższe wykształcenie i chętnie poznam szczere i miłe osoby, z którymi będę mogła porozmawiać o różnych aspektach życia. Lubię podróżować i spacerować w poszukiwaniu ciekawych zabytków, a także słuchać muzyki klasycznej. Z przyjemnością poznam zainteresowania innych osób. Mogę także prowadzić korespondencję elektronicznie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

4753. Czytelniczka z Częstochowy

Jestem panną (26 l.), interesuję się Japonią. Lubię chodzić do kościoła i miło spędzać czas. Cenię szczerość, uczciwość. Znam dobrze język angielski. Chciałabym poznać towarzysza życia.

4754. Czytelniczka z Zielonej Góry

Jestem 68-letnią wdową, mieszkam z synem. Mam wyższe wykształcenie, jestem aktywna, ale brak mi bliskich osób. Mam nadzieję spotkać je poprzez „Niedzielę”. Najlepiej, aby były to osoby z Zielonej Góry lub okolic, wówczas można by dawać sobie prawdziwe wsparcie w każdej smutnej czy trudnej chwili.

4755. Czytelniczka z Mazowsza

Mam 30 lat, jestem panną z wykształceniem wyższym, praktykującą katoliczką. Lubię czynnie spędzać czas, słuchać muzyki, chodzić po górach. Jednak w życiu czuję się jak ta samotna łódź na wodach oceanu życia. Może w ten sposób uda mi się poznać osoby poważnie myślące o życiu, a wśród nich tę jedyną. Czekam na listy z Mazowsza i okolic.

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wizerunek świętego Jana Pawła II sprofanowany podczas festiwalu Pol’and’Rock

2026-08-02 14:12

[ TEMATY ]

profanacja

św. Jan Paweł II

Pol’and’Rock

Zrzut ekranu

Na lotnisku Czaplinek-Broczyno (powiat drawski) odbył się 32. Pol’and’Rock Festival. Impreza zakończyła się w nocy z soboty na niedzielę. Wydarzenie organizowane jest przez Jerzego Owsiaka i Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się od 1995 r. Przez 23 lata impreza funkcjonowała pod nazwą Przystanek Woodstock. Kilkanaście edycji festiwalu odbyło się w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie), od 2021 r. imprezę przeniesiono na Pomorze Zachodnie. Podczas tegorocznych obchodów został sprofanowany wizerunek św. Jana Pawła II.

Film trwający około 20 sekund pokazuje moment, w którym chorągiew z wizerunkiem świętego Jana Pawła II jest niesiona lub machana w tłumie. Obraz papieża jest wyraźnie rozpoznawalny – to klasyczny portret w białej sutannie i pielgrzymim stroju. Tło stanowi typowa nocna sceneria Pol’and’Rock: światła sceniczne, namioty, gęsty tłum uczestników w swobodnych strojach.
CZYTAJ DALEJ

Niemiecka diecezja krytykuje finansowe zachęty za przyjęcie chrztu

2026-08-03 15:37

[ TEMATY ]

Niemcy

finansowe zachęty

przyjęcie chrztu

Adobe Stock

Diecezja augsburgska w Niemczech skrytykowała akcję katolickiego przedsiębiorcy Petera Löwa, który oferuje rodzinom 500 euro za ochrzczenie dziecka w wybranych parafiach w okolicach jeziora Starnberger See. Zdaniem diecezji wsparcie finansowe, choć wynikające z dobrych intencji, nie powinno stać się motywem decydującym o przyjęciu sakramentu.

„Katoliccy rodzice mają wręcz obowiązek jak najszybciej ochrzcić swoje dzieci i wychowywać je w wierze chrześcijańskiej” - podkreślono w oświadczeniu rzecznika diecezji, wydanym na prośbę portalu katholisch.de. Zaznaczono, że udzielenie chrztu w Kościele nie wiąże się z żadnymi kosztami, dlatego aspekt finansowy nie powinien odgrywać zasadniczej roli w decyzji o przyjęciu sakramentu.
CZYTAJ DALEJ

Akademia Mistrzów Słowa i Ewangelizatorów – mów z mocą

2026-08-04 11:21

[ TEMATY ]

UPJPII

Akademia Mistrzów Słowa i Ewangelizatorów

Opracowanie graficzne: Wydział Teologiczny z wykorzystaniem zasobów Canva

Akademia Mistrzów Słowa i Ewangelizatorów to roczna, nowoczesna ścieżka formacji realizowana na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, skierowana do osób, które chcą głosić Ewangelię skutecznie, odpowiedzialnie i przekonująco.

Program łączy solidne fundamenty teologiczne z intensywną praktyką, ucząc, jak mówić językiem współczesnego człowieka nie tracąc głębi przekazu i jego duchowej mocy. Uczestnicy rozwijają kompetencje komunikacyjne, pracują nad własnym stylem głoszenia oraz otrzymują profesjonalne wsparcie i indywidualny feedback.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję