Reklama

Aspekty

Wizyta w Żukowicach

Ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor Caritas diecezjalnej, oprowadził niecodziennych gości po Ośrodku Aktywizującym dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. siostry Faustyny w Żukowicach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do Żukowic przyjechali przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: prezes Przemysław Bożek, prezes Fundacji LSSE Aleksandra Jurkiewicz oraz dyrektorzy Departamentu Marketingu i Komunikacji Stefan Augustyn i Andrzej Leusz. Goście zapoznali się z działaniami prowadzonymi w żukowickim schronisku. Ks. Stanisław Podfigórny dziękował za wsparcie Fundacji LSEE, dzięki której zakupiono do ośrodka sprzęt multimedialny, wykorzystywany w działaniach aktywizujących i podczas innych zajęć z podopiecznymi.
Wizyta miała miejsce 6 lipca.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-07-07 12:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przy Schronisku Caritas powstała Kawiarenka naprawcza

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Ośrodek Aktywizujący dla Bezdomnych Mężczyzn

Schronisko Caritas

Karolina Krasowska

Mieszkańcy Schroniska z pomocą instruktorów sami zbudowali warsztat stolarski. Dziś wykonują w nim drobne prace stolarskie, tak jak pan Kazimierz

Mieszkańcy Schroniska z pomocą instruktorów sami zbudowali warsztat stolarski. Dziś wykonują w nim drobne prace stolarskie, tak jak pan Kazimierz

W Schronisku Caritas – Ośrodku Aktywizującym dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze otwarto tzw. Kawiarenkę naprawczą.

Projekt „Kawiarenki” powstał na przestrzeni ostatnich 6 miesięcy. W założeniu ma być to miejsce spotkań, rozmowy, ciekawych pomysłów, a z drugiej strony – miejsce, w którym zniszczone czy od lat nieużywane przedmioty będą dostawały nowe życie. O istocie projektu opowiada dyrektor Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ks. Stanisław Podfigórny:
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Niemcy: Podczas Mszy św. nieznany sprawca ostrzelał okna kościoła, w którym była zgromadzona polska wspólnota

2026-05-26 14:19

[ TEMATY ]

Niemcy

Adobe Stock

Pragniemy z bólem serca poinformować o bardzo przykrym zdarzeniu, które miało miejsce w zeszłą niedzielę pod koniec Mszy św. o godz. 12.00 w Hanau. Nieznany sprawca ostrzelał z bliżej nieokreślonego sprzętu okna kościoła Hl. Geist w czasie nabożeństwa, uszkadzając kilka szyb - czytamy w ogłoszeniach z Niedzieli Zesłania Ducha św. na stronie internetowej pmk-hanau.de - Polskiej Misji Katolickiej w Hanau-Fulda.

Pragniemy z bólem serca poinformować o bardzo przykrym zdarzeniu, które miało miejsce w zeszłą niedzielę pod koniec Mszy św. o godz. 12.00 w Hanau. Nieznany sprawca ostrzelał z bliżej nieokreślonego sprzętu okna kościoła Hl. Geist w czasie nabożeństwa, uszkadzając kilka szyb. Jest to czyn godny potępienia w najwyższym stopniu, gdyż godzi on w wolność wyznawania naszej wiary i zakłóca czas nabożeństwa. Dzięki Bożej Opatrzności nikomu nic się nie stało. Odpowiednie służby zajmują się badaniem i wyjaśnieniem tej sprawy oraz dbają o nasze bezpieczeństwo. Z powodu tego zajścia słowa wsparcia skierowali do naszej wspólnoty biskupi, burmistrz miasta Hanau i przedstawiciele wspólnot religijnych z Hanau. Prośmy Ducha Świętego o dar męstwa w wyznawaniu wiary, oraz o pokój w naszych sercach, społeczeństwie i na świecie. Za wszelkich wrogów módlmy się o łaskę nawrócenia i opamiętania. Niech owoce Ducha Świętego: Miłość, Radość, Pokój...będą udziałem nas wszystkich i naszych bliźnich.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję