Reklama

Niedziela Przemyska

Warsztaty modlitwy charyzmatycznej w Jarosławiu

W dniach 13-15 grudnia 2024 r., w Jarosławiu, przy parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, odbyły się trzydniowe warsztaty Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Przemyskiej. W wydarzeniu wzięło udział blisko 180 uczestników, reprezentujących aż 20 wspólnot, w tym trzy spoza archidiecezji – z Rzeszowa, Lubaczowa i Rakszawy pod Warszawą.

2024-12-17 09:32

ks. Piotr Czarniecki

W warsztatach uczestniczyli członkowie wspólnot z całej archidiecezji

W warsztatach uczestniczyli członkowie wspólnot z całej archidiecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Warsztaty prowadziła siostra Tomasza Potrzebowska ze Zgromadzenia Świętej Katarzyny, ewangelizator i formator, która od wielu lat posługuje w ramach ruchu charyzmatycznego. Jest też szefową biura Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce i ściśle współpracuje z Radą KZK. Od lat koordynuje pobyty w Polsce o. Johna Bashobory i zaangażowana jest w dzieło misyjne na rzecz dzieci w Afryce. Jest znana z organizowania dużych wydarzeń modlitewnych, takich jak rekolekcje „Jezus na Stadionie”, odbywających się cyklicznie od 2013 roku. Jej doświadczenie i zaangażowanie były dla uczestników inspiracją i pomocą w odkrywaniu, jak można w codziennym życiu pogłębiać swoją relację z Bogiem i korzystać z darów Ducha Świętego.

Reklama

Spotkania były okazją do zgłębiania takich tematów, jak dar proroctwa, jego rola w historii zbawienia i we współczesnym Kościele, a także modlitwa wstawiennicza i jej znaczenie dla uzdrowienia duchowego oraz wewnętrznego, a także fizycznego, szczególnie gdy korzeniem trudności jest nieprzebaczenie. Siostra Tomasza podkreślała, że relacja z Jezusem jest fundamentem każdej posługi, a dary Ducha Świętego są narzędziami do budowania wspólnoty i służby bliźnim. Warsztaty łączyły elementy konferencji, wspólnej modlitwy, medytacji, modlitwy osobistej i praktycznych zajęć z zakresu modlitwy wstawienniczej, które umożliwiły uczestnikom doświadczyć działania Ducha Świętego w ich życiu i w posłudze.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uczestnicy spotkań warsztatowych w swoich wypowiedziach podkreślali potrzebę organizowania takich wydarzeń oraz dzielili się owocami przeżytego czasu:

Renata, Wspólnota „Trzy Namioty” z Rzeszowa: „Warsztaty otworzyły mi oczy na wielką moc Pana Jezusa, na to, jak ogromną łaskę możemy otrzymać, kiedy Mu ufamy. Czułam Jego prowadzenie i wiem, że teraz mogę głębiej służyć wspólnocie.”

Agnieszka, Wspólnota „Niosąca Ducha” z Łańcuta: „Przyjechałam, by nauczyć się, jak lepiej posługiwać modlitwą wstawienniczą. Uświadomiłam sobie, gdzie popełniam błędy i co mogę poprawić. Jestem wdzięczna za ten czas i wiem, że Pan Bóg będzie działał dalej!”

Paweł, Wspólnota „Źródło Życia” z Krosna: „Dzięki warsztatom zrozumiałem, że dar proroctwa nie jest tylko dla wybranych. Czuję, że Bóg mnie powołuje, aby rozwijać ten dar i posługiwać nim w Kościele.”

Wojciech, Wspólnota „Źródło Życia” z Krosna: „Byłem na warsztatach po raz pierwszy i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Czułem, jak Duch Święty działa w naszych sercach. Szczególnie ujęła mnie modlitwa wstawiennicza – to było coś nowego, ale też bardzo inspirującego. Czuję, że wracam do swojej wspólnoty z nowym zapałem i odwagą, aby dzielić się wiarą oraz posługiwać innym w imię Jezusa.”

Reklama

Kasia, Wspólnota „Miłości Krzyża” z Sanoka: „Prosiłam Pana o dar proroctwa od dłuższego czasu. W trakcie tych warsztatów poczułam, że Jezus mnie wysłuchuje i prowadzi. To doświadczenie zmieniło moją modlitwę i sposób patrzenia na posługę.”

Ojciec Piotr, Wspólnota „Miłości Krzyża” z Sanoka: „Na warsztaty przyjechałem z ciekawości, ponieważ od niedawna jestem w Polsce i wciąż uczę się życia w tym kraju. Warsztaty były dla mnie duchowym przeżyciem, które potwierdziło wiele intuicji, jakie miałem wcześniej dotyczących modlitwy wstawienniczej. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tych spotkaniach i otrzymać wskazówki, które pomogą mi lepiej prowadzić wspólnotę. Był to czas łaski i wspólnego odkrywania kierunku, w którym mamy podążać jako wspólnota.”

Warsztaty mogły odbyć się dzięki gościnności parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, zwłaszcza dzięki pomocy i zaangażowaniu proboszcza ks. prał. Krzysztofa Szczygielskiego. Uczestnicy mieli zapewnione doskonałe warunki zarówno do modlitwy i konferencji, jak i do budowania wspólnoty. Zaplecze parafialne oraz otwarta atmosfera stworzyły przestrzeń sprzyjającą duchowej odnowie.

Nieocenioną rolę odegrała również „Betania”, która zapewniła ciepłe i smaczne posiłki, przygotowane z wielką troską. Serdeczność obsługi sprawiła, że uczestnicy czuli się jak w domu, co pozwoliło im skoncentrować się na duchowej formacji.

Reklama

Organizacja warsztatów jest też świadectwem zaangażowania i ofiarności Liderów i członków Wspólnot należących do Koordynacji Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Przemyskiej, którzy na czele z koordynatorem ks. Piotrem Czarnieckim rozeznali i z radością przyjęli trud organizacyjny na rzecz dzieła, od samego początku zawierzonego opiece Maryi. Należy dodać, że o. Bartosz Prusiewicz OFM (gwardian i proboszcz jarosławskiej parafii pw. Przenajświętszej Trójcy i pasterz tamtejszej Wspólnoty Ruah) dołączył do diakonii muzycznej jako akustyk i posługujący grą na pianinie.

Warsztaty były niezwykłym czasem duchowej odnowy, pogłębiania osobistej relacji z Jezusem i odkrywania działania Ducha Świętego w Kościele. Dzięki wspólnej modlitwie, konferencjom i warsztatom uczestnicy nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale także doświadczyli mocy Bożej łaski w swoim życiu.

Był to również czas budowania pięknych relacji i przyjaźni w Panu oraz czas doświadczania mocy wspólnotowej modlitwy w jedności z Kościołem, tym bardziej, że w warsztatach uczestniczyli pasterze wspólnot: o. Piotr Kawa OFM Conv (Sanok), o. Wojciech Kiełtyka OFM Conv (Krosno), ks. dr Marek Machała (Przeworsk), o. Bartosz Prusiewicz OFM (Jarosław) oraz ks. Piotr Czarniecki (Przemyśl), duszpasterz wspólnot Odnowy w Duchu Świętym i grup charyzmatycznych w Archidiecezji Przemyskiej.

Znakiem tej jedności była również obecność podczas warsztatów ks. bpa Stanisława Jamrozika, który przewodniczył sobotniej Eucharystii i wygłosił homilię.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z siostrą Tomaszą Potrzebowską, zarejestrowanej w ramach audycji „W rytmie wydarzeń” na antenie Radia FARA. Niech świadectwa uczestników staną się inspiracją do wzrostu duchowego i otwarcia się na działanie Ducha Świętego!

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Łazarz

Niedziela przemyska 10/2013, str. 8

[ TEMATY ]

św. Łazarz

Wskrzeszenie Łazarza, fot. Flickr CC BY-SA 2.0

Raz w życiu się uśmiechnął, kiedy zobaczył kradzież glinianego garnka. Powiedzieć miał wówczas: „Garstka prochu kradnie inną garstkę prochu”… Ks. Stanisław Pasierb w tomiku wierszy „Rzeczy ostatnie i inne wiersze” pisał pięknie o odczuciach Łazarza: „(...) warto było, ale po to tylko, żeby się dowiedzieć, że On (Chrystus) zanim mnie wskrzesił, płakał ponieważ umarłem...”.

Kiedy Caravaggio, niezrównany mistrz światłocienia, namalował dla bogatego włoskiego kupca, w kościele w Messynie, „Wskrzeszenie Łazarza” obraz nie spotkał się z aprobatą widzów. Porywczy z natury, pełen kontrastów artysta, na oczach zdumionych wiernych pociął malowidło brzytwą, czym wprawił w konsternację nie tylko swego mecenasa, ale i mieszkańców Messyny. Podziel się cytatem Wkrótce w 1609 r., w kościele Służebników Chorych artysta ponownie podjął temat. Martwy, wyciągnięty z grobu Łazarz leży w strumieniu charakterystycznego dla twórczości malarza światła. Pełna patosu scena zyskuje dzięki umiejętnemu zastosowaniu kontrastu światła i cienia. Wśród widzów tej niezwykłej sceny znajduje się także… sam artysta. Wedle Ewangelii św. Jana, z której znamy opis tego wydarzenia, śmierć Łazarza z Betanii wstrząsnęła jego siostrami Martą i Marią. Czasem zdarza się tak (a wszyscy jakoś podświadomie boimy się takiej sytuacji), że kiedy akurat jesteśmy daleko od rodzinnego domu, umiera człowiek nam bliski.
CZYTAJ DALEJ

Alarm bombowy w fundacji Lux Veritatis

2024-12-16 14:00

[ TEMATY ]

Lux Veritatis

Karol Porwich /Niedziela

Nie ustają ataki na Fundację „Lux Veritatis”. Dziś rano na oficjalną skrzynkę mailową fundacji przesłano wiadomość o podłożeniu bomby. Zgodnie z procedurami pracownicy zostali natychmiast ewakuowani. Wezwano policję, która rozpoczęła standardowe procedury. W treści wiadomości zawarto groźbę o treści: „W waszej fundacji jest bomba (…)” - informuje Radio Maryja.

To kolejny element nagonki, z jaką Fundacja „Lux Veritatis” zmaga się od dłuższego czasu. Fundacja jest przedmiotem bezpodstawnych oskarżeń i fałszywych pomówień, które są kierowane także przez publicznych decydentów. Jak wskazują przedstawiciele fundacji, jest to część szerszej kampanii nienawiści, której celem jest zdyskredytowanie ich działalności.
CZYTAJ DALEJ

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w Watykanie

2024-12-17 19:01

[ TEMATY ]

Watykan

wizyta

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

ks. Michał Siennicki SAC/episkopat.pl

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, wybrane w tym roku przez Zebranie Plenarne na pięcioletnią kadencję, przebywa w Watykanie. W programie wizyty przewidziana jest m.in. audiencja prywatna u Ojca Świętego Franciszka.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję