Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Spotkanie tradycji z nowoczesnością

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi, przy współudziale delegatur z całej Polski, zorganizował Kongres Przyszłości Narodowej pod hasłem „Historia mówi przez pokolenia”. Wydarzenie objął patronatem honorowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki.

2025-10-15 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

Kongres Przyszłości Narodowej w Łodzi - Historia mówi przez pokolenia.

Kongres Przyszłości Narodowej w Łodzi - Historia mówi przez pokolenia.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Otwierając kongres dr Karol Piskorski dyrektor IPN Oddział w Łodzi podkreślił, że Łódź przez pokolenia była symbolem walki, solidarności, wytężonej pracy, ale również współistnienia wielu kultur.

- Dzisiaj Łódź jest miejscem spotkania historii przeszłości z przyszłością. Jest miejscem spotkania doświadczenia z młodością, a także spotkania tradycji z nowoczesnością – dodał pan dyrektor. Witając młodzież szkolną i akademicką zaznaczył, że to z myślą o nich zorganizowano kongres, ponieważ młodzi ludzie poszukują nowego języka patriotyzmu, a odpowiedzialni dorośli muszą zrobić wszystko, aby implementować nowoczesne i bardziej skuteczne formy przekazu treści historyczne młodemu pokoleniu. Zainteresowanie kongresem jest bardzo duże. Już w pierwszym dniu Zatokę Sportu Politechniki Łódzkiej, w której odbywają się spotkania odwiedziło kilka tysięcy pasjonatów historii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dla najmłodszych przygotowano przedstawienie teatralne, w którym poznawali „Historię Misia Wojtka”. Młodzież chętnie brała udział w edukacyjnych podróżach historycznych. Poprzez gry, quizy, układanie puzzli, rozwiązywanie szyfrów poznawała historię Polski w XX wieku. Udział w każdej grze był nagradzany wspaniałymi pamiątkami.

- IPN to nic innego jak przestrzeń do zainicjowania co w skrócie nazywam NEH czyli Nowoczesna Edukacja Historyczna. NEH jest to edukacja, która sprosta wyzwaniom cyfrowej epoki, umiejętnie połączy tradycyjne patriotyczne wartości z nowoczesnymi technologiami – powiedział dr Karol Piskorski.

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: „Czas na LoveR”

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Fundacja Krwinka

Wraz z początkiem wakacji Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, łódzki bloger Tadeusz Nowiński Mr. Scott oraz twórcy aplikacji Tropiciel zachęcają miłośników dwóch kółek do wyruszenia w trasę rowerową! 24 czerwca rozpoczęła II edycja akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” od uroczystego przejazdu spod szpitala przy ul. Spornej do Arturówka. Celem wakacyjnej inicjatywy, która potrwa do 30 września 2022 roku, jest zachęcenie pasjonatów jazdy na rowerze do pomagania podopiecznym Fundacji.
CZYTAJ DALEJ

Kiedy trzyletniego Briana odwiedził ojciec Pio

2025-10-14 17:37

[ TEMATY ]

historia

wiara

św.Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

„Ojciec Pio powiedział mi, że wkrótce przyjdzie, aby zabrać mnie do Matki Boskiej”. Te słowa wypowiedział trzyletni Brian do swojej matki na krótko przed śmiercią. Jego niesamowita, mało znana historia została napisana przez kanadyjską pisarkę katolicką Anne McGinn Cillis, czytamy na katolickiej platformie ChurchPOP.

Brian był synem anglikańskiej pary mieszkającej w Liverpoolu. Zawsze był pogodnym, pełnym życia dzieckiem. Kiedy skończył dwa lata, wszystko diametralnie się zmieniło: czuł się zmęczony i wyczerpany, lekarze zdiagnozowali u niego białaczkę i dali mu sześć miesięcy życia.
CZYTAJ DALEJ

Różaniec z Carlem Acutisem – część światła

2025-10-15 20:53

[ TEMATY ]

różaniec

bł. Carlo Acutis

św. Carlo Acutis

Carlo Acutis

Vatican Media

Carlo został ochrzczony jako dwutygodniowe niemowlę i bardzo cenił ten moment. Kiedyś powiedział, że: „Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak nieskończenie wielki jest to dar, i poza słodyczami, bombonierkami i białym ubrankiem, których zwykle chcą dla swoich dzieci, nie przejmują się absolutnie tym, aby zrozumieć sens daru, jaki Bóg ofiarowuje ludzkości”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję