Reklama

Niedziela Rzeszowska

Zatańczyli dla Papieża

Młodzieżowa grupa teatralna – „Pod skrzydłami Anioła”, działająca przy jasielskim Ekonomiku, wraz ze swoją podopieczną s. Kariną Pawłowską zatańczyła podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

Niedziela rzeszowska 35/2016, str. 7

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

ŚDM

Archiwum grupy

Zatańczyli dla papieża Franciszka

Zatańczyli dla papieża Franciszka

O niezwykłych przeżyciach i emocjach, opowiadają sami członkowie grupy: – Jadąc z grupą tancerzy, miałam świadomość tego, że próby będą nas ograniczać, ale pomimo ogromnego zmęczenia chciałam wykorzystać każdą wolną chwilę, aby jak najlepiej przeżyć ten czas. Poznałam tam wielu wspaniałych ludzi innych narodowości, dzięki którym zobaczyłam, że słaba znajomość języków obcych wcale nie ogranicza nas w nawiązaniu nowych znajomości. Myślę, że bardzo ważnych dla mnie momentem było pierwsze spotkanie z papieżem Franciszkiem, to nie jest to samo, gdy zobaczymy go w niedzielę w telewizyjnej Jedynce. Stojąc kilka metrów od Papieża, spostrzegłam zwykłego prostego człowieka o ogromnej pokorze i wielkim sercu, człowieka, który po ludzku rozumie problemy innych, który, gdy trzeba, przytuli, gdy potrzeba zwróci uwagę lub milczy, który jest tak wielkim odzwierciedleniem św. Jana Pawła II.

Reklama

Szczególnym momentem dla mnie, jako tancerza, był moment, kiedy wykonaliśmy przed Papieżem hymn „Błogosławieni Miłosierni”. Pamiętam, że podczas warsztatów w marcu właśnie ten układ taneczny strasznie mi się nie podobał, uważałam, że był zwyczajnie nudny. Jednak bardzo szybko, właśnie dzięki tej choreografii mocno doświadczyłam, co tak naprawdę znaczy modlitwa przez taniec. Bardzo zależało mi, żeby właśnie ten taniec wykonać w Krakowie. Oczywiście, na naszej drodze pojawiły się pewne komplikacje i okazało się, że nie mogliśmy wykonać tylko tego układu. Dzięki Bożej opatrzności, podczas ostatniego dnia pobytu Papieża w Polsce, w trakcie Mszy św. zwołano wszystkich tancerzy, mieliśmy zatańczyć hymn przed papieżem! Ten moment był dla mnie spełnieniem marzeń! W tym momencie zrozumiałam, że Pan Bóg zawsze wysłuchuje nasze prośby, tylko nie zawsze dzieje się to od razu. Światowe Dni Młodzieży minęły, a my wszyscy wróciliśmy cali i szczęśliwi do domów, do naszych rodzin i przyjaciół – opowiada Angelika.

Swoich emocji nie ukrywa również Dawid. – Sam wyjazd do Krakowa na ŚDM był dla mnie bardzo ekscytujący, tuż przed wyjazdem były Dni w Diecezjach i w mojej parafii gościliśmy pielgrzymów z Irlandii. Te dni były tylko namiastką tego, co miało się dziać w Krakowie. Atmosfera była niesamowita, ulicami Krakowa przechodziło tysiące młodych ludzi, którzy wychwalali Boga śpiewem i tańcem w różnych językach. Każdy z każdym się witał, bez względu na to, skąd kto przyjechał. Wszyscy cieszyli się na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Byłem tancerzem, więc miałem miejsce bardzo blisko ołtarza. Doznałem ogromnej radości, gdy mogłem zobaczyć Ojca Świętego na żywo! Najlepsze jednak było to, gdy zatańczyliśmy przed nim. Cudowne przeżycie i niezapomniane chwile, których nigdy nie zapomnę. Nie dość, że miałem okazję zobaczyć Papieża, to w sobotę, gdy wracaliśmy z grupą z obiadu, spotkaliśmy się z prezydentem Andrzejem Dudą, który z każdym się przywitał, a na koniec zrobiliśmy wspólne selfie. Jeśli będę miał możliwość, chciałbym pojechać za 3 lata do Panamy na kolejne ŚDM!

2016-08-25 08:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek w Polsce (dzień 3.)

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Franciszek w Polsce

29.07

Grzegorz Gałązka

Wizyta na terenie b. obozu Auschwitz, odwiedziny u małych pacjentów szpitala w Krakowie-Prokocimiu oraz wieczorne nabożeństwo z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży – to główne punkty trzeciego dnia wizyty Franciszka w Polsce. Wieczorem, w przejmującej refleksji wygłoszonej z "okna papieskiego", papież mówił o wizycie w Auschwitz i o tym, że wielu ludzi cierpi także dziś.

Papieska wizyta na terenie b. niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau przebiegała – na życzenie Ojca Świętego – w niemal zupełnej ciszy. Czas ten był natomiast przepełniony modlitwą.

CZYTAJ DALEJ

Od hrabianki do franciszkanki

Zamieniła hrabiowski pałac na ubogą celę zakonną. 12 września zostanie beatyfikowana z prymasem kard. Stefanem Wyszyńskim, z którym połączyło ją Dzieło Lasek.

Niewidoma Róża Czacka swoje kalectwo odczytała jako dar Boży, który pozwolił jej odkryć powołanie i odnaleźć szczęście w służbie niewidzącym. Nic jednak nie zapowiadało, że z płaczliwego i nadwrażliwego dziecka wyrośnie „niewiasta dzielna”, której „wartość przewyższa perły” (Prz 31, 10). Od dzieciństwa, zagrożona utratą wzroku, była wyobcowana ze środowiska rówieśników.

CZYTAJ DALEJ

Co się wydarzy w archidiecezji wrocławskiej w najbliższy weekend? [17-19 września 2021r.]

2021-09-16 15:53

Natalia Kowcz

Na Ślężę przybyła grupa pielgrzymów

Na Ślężę przybyła grupa pielgrzymów

W najbliższy weekend zaplanowanych jest wiele interesujących wydarzeń. W jednym artykule postaramy się umieścić informację o spotkaniach z terenu Archidiecezji Wrocławskiej (17-19 września 2021)

Jeśli jest wydarzenie, o którym nie wspomnieliśmy - prosimy, aby nas informować na maila: wroclaw@niedziela.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję