Reklama

Niedziela Kielecka

Gwiazda Medjugorie w Piekoszowie

Od 25 marca do Wielkanocy sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia gości monstrancję z Medjugorie, która jest włączona w ideę dwunastu Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju.

Niedziela kielecka 13/2021, str. I

Drapikowski Studio

Jak wyjaśnia kustosz sanktuarium, ks. Zygmunt Kwieciński: – Peregrynacja jest znakiem i pragnieniem przyłączenia się parafii do wieczystej adoracji i modlitwy w intencji pokoju oraz uwielbienia Jezusa Eucharystycznego w Najświętszym Sakramencie.

W kościele w każdy pierwszy czwartek miesiąca przez trzy godziny trwa adoracja w ołtarzu z obrazem Jezusa Boleściwego. Odbywa się ona w ciszy, bo jak mówi ks. Zygmunt „cisza mówi najwięcej”. Inicjatywa była pokłosiem peregrynacji Gwiazdy Kazachstanu w Piekoszowie przed kilku laty. Teraz powstała myśl, aby do sanktuarium zaprosić Gwiazdę Medjugorie, ponieważ chcemy włączyć się w dzieło „Gwiazdy na Płaszczu Maryi”. Tymi gwiazdami są kościoły, które podejmują godzinną adorację w intencji w pokoju każdego 25. dnia miesiąca – jak proponuje to Stowarzyszenie Comunita Regina della Pace, która realizuje ideę 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju – wyjaśnia.

Na świecie ma powstać 12 miejsc wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Aktualnie są one: w Betlejem, w Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie, na Filipinach i w polskim Niepokalanowie. – Pokój zaczyna się w naszych sercach, rodzinach. Możemy go otrzymać, trwając przed Najświętszym Sakramentem dla nas samych i dla społeczności, w których żyjemy. A wtedy stanie się on pokojem międzynarodowym. Chrystus obiecuje nam to w każdej Eucharystii mówiąc: „Pokój zostawiam wam, pokój mój wam daję, nie tak jak daje świat” – mówi Niedzieli Mariusz Drapikowski, ceniony artysta z Gdańska. Prowadzi on Pracownię Drapikowski Studio z synem Kamilem, wykonującą monstrancje do miejsc adoracji, ale przede wszystkim poprzez Comunita Regina della Pace, której jest współzałożycielem, propaguje ideę apostolstwa modlitwy na rzecz pokoju.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym będzie centrum grobu Pańskiego.

Podziel się cytatem

Reklama

– W eucharystycznej encyklice Jan Paweł II naucza, że Matka Boża była pierwszym tabernakulum. Monstrancja do Medjugorie była dziękczynieniem, na 30-lecie objawień w 2011 r. Nie było tam jednak kaplicy do adoracji. Abp Hoser i franciszkanie miejsca powierzyli mojej pracowni budowę kaplicy adoracji w Medjugorie. Na czas jej budowy monstrancja peregrynuje po Polsce i po Europie. Prowadzimy rozmowy w Hondurasie i w San Salwador oraz w USA. Pandemia nieco utrudnia działania, ale jeśli będzie to wolą Pana Boga, powstaną nowe centra modlitwy – opowiada.

Gwiazda Medjugorie – najpiękniejsze tabernakulum z Jezusem Eucharystycznym, wkomponowane pod sercem Maryi, będzie centrum grobu Pańskiego, który zostanie odsłonięty w Wielki Piątek. – Wraz z Maryją będziemy czuwać przy Jezusie i oczekiwać na poranek Wielkiej Niedzieli – mówi kustosz sanktuarium ks. Zygmunt Kwieciński, zapraszając wszystkich do modlitwy. W Tygodniu Miłosierdzia monstrancja będzie w parafii Brzeziny.

2021-03-23 19:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reguły żywej wiary

Niedziela Ogólnopolska 16/2007, str. 24

Karol Porwich/Niedziela

Jestem tzw. przeciętnym katolikiem. Nigdy nie odszedłem daleko od Kościoła i staram się żyć w miarę poprawnie. Często jednak zazdroszczę niektórym wierzącym, że ich wiara jest bardzo żywa, że mają w sobie tak dużo radości i entuzjazmu. Ożywiam się duchowo przy okazji wielkich świąt czy wydarzeń religijnych, ale wystarczy kilka dni, aby moja wiara stała się znowu taka nijaka. Czy mógłby mi Ksiądz podać jakieś reguły, które pomogą ożywić moją wiarę? Męczy mnie czasem taka przeciętność w wierze.
Michał

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Projekt RELACJE - brat Szymon Janowski OFMCap. - Odcinek 1

2022-12-01 09:18

[ TEMATY ]

adwent

PROFETO

"Kiedy mówimy o Projekcie, to pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl, to że Pan Bóg zaprojektował nas z miłości i do miłości. I właściwie to jest odpowiedź i temat główny wszystkich odcinków kolejnych, które będziemy w czasie adwentu Wam prezentować" - mówi brat Szymon.

Rozpoczynając rekolekcje brat Szymon zaprasza nas do zastanowienia się nad dwoma pytaniami, z którymi będziemy mierzyć się w kolejnych adwentowych spotkaniach, ale które będą też kluczem, w którym będziemy się poruszać. To pytania: Kim jestem? oraz Dla kogo jestem?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję