Reklama

Niedziela Podlaska

Jest najpewniejszą drogą

Serdecznie zapraszamy wiernych do uczestnictwa w nietypowych i wielkich rekolekcjach. Zachęcamy z całą mocą do schronienia się pod płaszcz Maryi, kiedy na świecie tyle zła i zamętu.

Niedziela podlaska 15/2022, str. IV

[ TEMATY ]

rekolekcje

www.drohiczynska.pl

W parafii Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie 1 maja rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje

W parafii Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie 1 maja rozpoczną się 33-dniowe rekolekcje

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ostatnich latach wiele osób i wspólnot przeżyło szczególną formę przygotowania rekolekcyjnego, które kończyło się osobistym zawierzeniem się Matce Boga w całkowitą niewolę miłości i przez Nią oddaniem się Bogu. Obecna eskalacja zła w świecie staje się jeszcze większym motywem do takiego oddania się Bogu i Maryi.

Jaki jest cel rekolekcji ODDANIE33? Czym jest idea poświęcenia?

Jako katolicy, od dziecka przyjmowaliśmy pobożność maryjną, uczestniczymy w różnych nabożeństwach, odmawiamy Różaniec, znamy pieśni ku czci Matki Bożej itp. Niby znamy dobrze Maryję, niby wiemy kim jest. Ale czy nasza więź z Nią jest żywa, czy mamy z Nią relacje głębokie i bliskie? Rekolekcje ODDANIE33 pozwalają na nowo odkryć Maryję, pomagają zrozumieć, że Maryja jest najpewniejszą, najkrótszą i najbezpieczniejszą drogą do Jezusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dlaczego Maryja jest najpewniejszą drogą? Maryja uczy nas odkrywać zamysł Boga wobec człowieka. Ona ten zamysł poznała w 100%. Ona zna drogę zbawienia. Ona jest przewodniczką pewną, gdyż jest Pełną Łaski, którą otrzymała od Boga. Maryja prowadzi prosto do celu, gdyż w pełni zna ten cel. Jako chrześcijanie mamy naśladować Jezusa, który przez 90% życia na ziemi był z Maryją, a tylko w 10% był sam w publicznej działalności. Matka Zbawiciela nie prowadzi do kogoś innego, tylko do Syna, gdyż zna drogę. Maryja chce być moją Mamą, chce mego dobra i pomaga być dzieckiem Boga.

Dlaczego Maryja jest najkrótszą drogą? Maryja nie idzie dookoła, ale idzie drogą prostą do celu, prosto do Boga. Jej droga najkrótsza jest konieczna, gdyż czas jest krótki. Żyjemy w czasach ostatecznych i ostateczny tryumf ma przyjść przez Niepokalaną, jak zapowiada Apokalipsa.

Dlaczego Maryja jest najbezpieczniejszą drogą? Maryja jest najpewniejszym schronieniem, jest drogą najbezpieczniejszą, gdyż diabeł nie ma do Niej dostępu, jest Niepokalanie Poczętą. Szatan nie może Jej nic zrobić. Dlatego z Nią możemy być wolni i bezpieczni.

Reklama

Jakie są owoce oddania się Jezusowi przez Maryję?

To poświęcenie się Maryi i całkowite z Nią oddanie się Jezusowi umacnia i pomnaża wiarę. Wiele osób po poświęceniu się Maryi składa świadectwo zmiany sposobu myślenia o Bogu, życiu i całej rzeczywistości. Osoby na nowo złączone z Matką Boga zaczęły zmieniać swoje działanie małżeńskie, rodzinne czy zawodowe. Wreszcie to szczególne złączenie się z Niepokalaną w nowy sposób otwiera człowieka wierzącego na sprawy apostolskie Kościoła.

Rekolekcje ODDANIE33 mogą stać się dla każdego z nas nową drogą życia chrześcijańskiego w pełni świadomego. Pomaga w tym właśnie lepsze poznanie i pokochanie Maryi, która robi wszystko, by przynieść wiele łask i błogosławieństw. Ponadto przez te rekolekcje możemy w inny sposób uczestniczyć w zwycięstwie nad złem, które Bóg obiecał Maryi oraz Jej potomstwu. Oddając się Maryi świadomie pozwalamy, aby Ona mogła mnie w sposób nieograniczony kochać, wspierać oraz chronić. Kolejnym owocem projektu ODDANIE33 jest stanie się w rękach Jezusa i Maryi, narzędziem ratowania dusz osób najbliższych i innych dzieci Boga. Właśnie nie ma nic piękniejszego, niż mieć udział w tej wielkiej misji ocalania i ratowania dusz ludzkich.

Jeden z uczestników rekolekcji – Łukasz – dzieli się następującym świadectwem: „Chyba najważniejszą rzeczą, jaką uświadomiłem sobie dotychczas podczas tych rekolekcji, jest fakt, że nieważne, jak ciężki jest nasz codzienny krzyż; nieważne, ile smutku doznamy w ciągu całego dnia; nieważne, jak bardzo nie będzie nam się chciało modlić. Ważne jest, aby kochać Maryję miłością Jezusa, czyli tak jak dziecko swoją mamę”.

Rekolekcje ODDANIE33 prowadzą nas do pełnego poznania tajemnicy Fatimy, tajemnicy dziecięctwa duchowego i tajemnicy świętych. One pozwalają na wejście w doświadczenie bezwarunkowej miłości oraz wielkiego poczucia bezpieczeństwa, które staje się udziałem każdego, kto zaufa do końca Maryi. A to z kolei uwalnia człowieka od lęku. Wreszcie, przez takie rekolekcje człowiek może doświadczyć łask, o których będzie wiedział tylko on i Bóg. To będzie niezwykła osobista historia wielkich rzeczy, które uczyni Wszechmocny Pan. Dlatego jest to jest droga pełna łaski i z Pełną Łaski.

Reklama

Podstawy teologiczne do projektu ODDANIE33 znajdują się w Piśmie Świętym. Najbardziej znaną formą jego interpretacji i promocji jest dzieło św. Ludwika MariiGrignon de Montfort, tzw. Traktat o całkowitym zawierzeniu Maryi Niepokalanej. Mimo upływu czasu nie traci on nic ze swojej aktualności. Także dziś wielu chrześcijan doznaje nawróceń i wzrasta w wierze dzięki tej wyjątkowej książce.

Dlaczego aż 33 dni przygotowania?

Odpowiedź najbardziej logiczna i prosta tkwi w pewnej analogii, a mianowicie, że Pan Jezus na ziemi w widzialnej postaci przebywał ze swą Matką 33 lata. Oni żyjąc wspólnie ukazali najpiękniejsze relacje bosko--ludzkie, których możemy się uczyć dzisiaj, patrząc na jeden rok i rozważając to w jeden dzień. Mówiąc krótko jeden dzień za jeden rok życia Maryi i Jezusa na ziemi. Te 33 dni rekolekcyjnych mają po prostu doprowadzić do poznania i pokochania Maryi.

Owoce takiej formy przeżywania rekolekcji są widoczne także w świadectwach niektórych uczestników. Jedna z nich – Magdalena – pisze: „Jeszcze nigdy żadne rekolekcje nie dały mi tyle, co te przeżywane właśnie za pośrednictwem tych 33 dni rozważań. Z radością czekam na kolejny dzień. Materiały rozważań mają w sobie światło Ducha Świętego, ponieważ są pouczające, inspirujące oraz pełne nadziei i radości. Dużo mi rozjaśniły i nauczyły i teraz wiem, że o zawierzeniu nie wiedziałam prawie nic”.

Zawierzenie w Zembrowie

W niedzielę 1 maja rozpoczną się w parafii Najświętszego Zbawiciela w Zembrowie 33-dniowe rekolekcje ODDANIE33. Na początku będzie nam towarzyszył ks. Marcin Modrzyński, wielki promotor zawierzenia Maryi. Niniejszy artykuł jest jedną z form ich promocji. W jaki sposób będzie można w nich uczestniczyć? Są przygotowywane cztery formy przygotowania. Pierwsza: bezpośrednie uczestnictwo w kościele parafialnym (w dni powszednie o godz. 18, w niedziele o godz. 9, 11 lub 19). Druga forma to skorzystanie z transmisji internetowej na YouTube z odszukaniem konta – Parafia w Zembrowie. Trzecia forma to zapisanie się do grupy na WhatsApp, która będzie codziennie przekazywać treści danego dnia przygotowania. Czwarta forma to osobiste przygotowanie się przez lekturę książki Oddanie33. 33-dniowe rekolekcje oddania życia Matce Bożej wydane przez Fundację „Tota Tua”, którą można nabyć w parafii zembrowskiej. Wszystkie formy przygotowania zostały zaplanowane dla optymalnego uczestnictwa. Z racji pracy zawodowej, obowiązków domowych czy choroby nie każdy będzie mógł być codziennie w świątyni. Kulminacją rekolekcji ODDANIE33 będzie 4 czerwca, który przypada w pierwszą sobotę miesiąca. Tego dnia parafianie oraz inne osoby, które włączą się w przygotowanie, oddadzą się Matce Bożej i Jej Synowi w niewolę miłości.

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyjdź z mroku!

Różne są rodzaje cierpienia. Są takie, które powodują nie tylko ból fizyczny, ale i duchowy. To podwójne cierpienie jest udziałem osób zranionych na płaszczyźnie seksualnej. Do nich skierowane są zamknięte rekolekcje, które odbędą się w dniach 15-17 marca w Domu Rekolekcyjnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego w Krakowie.

AGNIESZKA KONIK-KORN: - Skąd wziął się pomysł na rekolekcje dla osób zranionych w sferze seksualności?

CZYTAJ DALEJ

Francja: kościół ks. Hamela niczym sanktuarium, na ołtarzu wciąż są ślady noża

2024-04-18 17:01

[ TEMATY ]

Kościół

Francja

ks. Jacques Hamel

laCroix

Ks. Jacques Hamel

Ks. Jacques Hamel

Kościół parafialny ks. Jacques’a Hamela powoli przemienia się w sanktuarium. Pielgrzymów bowiem stale przybywa. Grupy szkolne, członkowie ruchów, bractwa kapłańskie, z północnej Francji, z regionu paryskiego, a nawet z Anglii czy Japonii - opowiada 92-letni kościelny, mianowany jeszcze przez ks. Hamela. Wspomina, że w przeszłości kościół często bywał zamknięty. Teraz pozostaje otwarty przez cały dzień.

Jak informuje tygodnik „Famille Chrétienne”, pielgrzymi przybywający do Saint-Étienne-du-Rouvray adorują krzyż zbezczeszczony podczas ataku i całują prosty drewniany ołtarz, na którym wciąż widnieją ślady zadanych nożem ciosów. O życiu kapłana męczennika opowiada s. Danièle, która 26 lipca 2016 r. uczestniczyła we Mszy, podczas której do kościoła wtargnęli terroryści. Jej udało się uciec przez zakrystię i powiadomić policję. Dziś niechętnie wraca do tamtych wydarzeń. Woli opowiadać o niespodziewanych owocach tego męczeństwa również w lokalnej społeczności muzułmańskiej.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: 14. rocznica pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich

2024-04-18 21:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

para prezydencka

Archidiecezja Krakowska

– Oni wszyscy uważali, że trzeba tam być, że trzeba pamiętać, że tę pamięć trzeba przekazywać, bo tylko wtedy będzie można budować przyszłość Polski – mówił abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu w 14. rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy razem z delegacją na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginęli pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Nawiązując do spotkania diakona Filipa z dworzaninem królowej Kandaki, abp Marek Jędraszewski w czasie homilii zwrócił uwagę, że prawda o Chrystusie zapowiedzianym przez proroków, ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, trafia do serc ludzi niekiedy odległych tradycją i kulturą. – Znajduje echo w ich sercach, znajduje odpowiedź na ich najbardziej głębokie pragnienia ducha – mówił metropolita krakowski. Odwołując się do momentu ustanowienia przez Jezusa Eucharystii, arcybiskup podkreślił, że Apostołowie w Wieczerniku usłyszeli „to czyńcie na moją pamiątkę”. – Konieczna jest pamięć o tym, co się wydarzyło – o zbawczej, paschalnej tajemnicy Chrystusa. Konieczne jest urzeczywistnianie tej pamięci właśnie w Eucharystii – mówił metropolita zaznaczając, że sama pamięć nie wystarczy, bo trzeba być „wychylonym przez nadzieję w to, co się stanie”. Tym nowym wymiarem oczekiwanym przez chrześcijan jest przyjście Mesjasza w chwale.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję