Reklama

Niedziela plus

Poznań

Jest wszystkim!

Nasze rodziny, te, w których żyjemy i wzrastamy, mają się wzorować na Świętej Rodzinie – podkreślił ks. Adam Stankiewicz w bazylice licheńskiej.

Niedziela Plus 2/2024, str. VIII

[ TEMATY ]

Poznań

www.lichen.pl

Wspólne kolędowanie zgromadziło całe rodziny

Wspólne kolędowanie zgromadziło całe rodziny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W ostatni dzień minionego roku, w święto Świętej Rodziny, pielgrzymi w licheńskim sanktuarium przeżywali Dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Podczas Eucharystii małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, zawierzyli swoje rodziny opiece Matki Bożej Licheńskiej i wspólnie wyśpiewali bożonarodzeniową radość podczas „Dziecięcego kolędowania”.

Mszy św. przewodniczył ks. Adam Stankiewicz, marianin, który zwrócił uwagę, że Ewangelia z tego dnia przedstawia Józefa i Maryję jako ludzi rozmodlonych, którzy na co dzień żyją Bogiem. – Nasze rodziny, te, w których żyjemy i wzrastamy, mają się wzorować na Świętej Rodzinie – podkreślił kapłan i zapytał: – Czy przychodzę do świątyni z tęsknotą, by ofiarować swoje życie Bogu? Czy przychodzę do Tego, który nieustannie na mnie czeka? Zaznaczył, że Maryja i Józef uczą ufności Bogu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po Mszy św. odbyło się rodzinne kolędowanie przy Dzieciątku Jezus w grocie betlejemskiej, które poprowadził ks. Stankiewicz. Kilkuletnie i nieco starsze dzieci z radością śpiewały Jezusowi kolędy i pastorałki. Do wspólnego śpiewu dołączały całe rodziny zgromadzone w sanktuarium.

„Dziecięce kolędowanie” zwieńczyły Boże błogosławieństwo, którego udzielił ks. Sławomir Homoncik, marianin, kustosz licheńskiego sanktuarium, oraz wspólna fotografia.

Oprac. za: www.lichen.pl

2024-01-09 11:43

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki: Nasza radość podchodzi ze spotkania Jezusa

[ TEMATY ]

Poznań

Niedziela Palmowa

abp Stanisław Gądecki

episkopatnews/flickr.com

Nasza radość nie podchodzi z posiadania wielu rzeczy, ale ze spotkania Jezusa, który jest pośród nas – powiedział w poznańskiej katedrze abp Stanisław Gądecki. Uroczystą Mszę św. z okazji Niedzieli Palmowej, poprzedziła procesja z palmami przygotowanymi przez wspólnoty neokatechumenalne.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przed katedrą poświęcił palmy, które uczestnicy Drogi Neokatechumenalnej umieszczą w wejściach do swoich domów.
CZYTAJ DALEJ

Z objawień fatimskich s. Łucji: Odmawiajcie codziennie Różaniec!

[ TEMATY ]

różaniec

Fatima

Łucja Dos Santos

red/db

„Bóg, który jest Ojcem i lepiej od nas rozumie potrzeby swoich dzieci, domaga się od nas codziennego odmawiania Różańca” (s. Łucja).

Siostra Łucja dos Santos (1907–2005), świadek objawień fatimskich w 1917 roku i pośredniczka w przekazaniu przez Matkę Bożą nabożeństwa pięciu sobót, uważana jest za największą w historii Kościoła wizjonerkę i mistyczkę, której było dane w pełni zrozumieć tajemnicę Niepokalanego Serca Maryi.
CZYTAJ DALEJ

Gdańsk: W poniedziałek rozpoczyna się 402. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

2025-10-13 10:10

[ TEMATY ]

spotkanie

episkopat

flickr.com

Stanowisko Kościoła w sprawie migracji, stan prac nad powołaniem Komisji niezależnych ekspertów oraz kwestie dotyczące lekcji religii w szkole i katechezy parafialnej – będą głównymi tematami 402. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Gdańsku od 13 do 15 października br.

Tegoroczne jesienne Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w Gdańsku w związku ze 100-leciem powstania diecezji gdańskiej, która w 1992 roku została podniesiona do rangi archidiecezji. Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Marczak poinformował, że pośród tematów, które podejmie Zebranie Plenarne w czasie obrad, będą m.in. sprawy migracji i stanowisko Kościoła w Polsce wobec tego zjawiska.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję