14-26 lutego br. w Ośrodku Wspierania Rodziny w Korytowie przebywali artyści z Klubu Twórców „Pasja”, działającego przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (15 osób). Policjanci - artyści podczas pleneru prowadzili również zajęcia z dziećmi przebywającymi na półkoloniach w ośrodkach w Korytowie, Zieleniewie i Netkowie. Na zakończenie pleneru otwarta została wystawa prac, które zasiliły korytowską „Galerię na plebanii”.
7 marca. Co najmniej 300 osób oszukał mieszkaniec powiatu kamieńskiego, który bez uprawnień dokonywał tłumaczeń dokumentów, pozwalających na zarejestrowanie auta sprowadzonego z zagranicy. Klienci oszusta muszą teraz dostarczyć do wydziałów komunikacji nowe, wiarygodne tłumaczenia.
8 marca. Szczeciński biznesmen Arkadiusz Grochulski, oskarżany o wielomilionowe wyłudzenia i nielegalny handel paliwami, sam stawił się w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie. Wcześniej swoją decyzję oznajmił za pomocą poczty internetowej wszystkim najważniejszym redakcjom w Polsce.
9 marca. Stoczniowcy, którzy w sierpniu 2002 r. pobili i znieważyli byłego prezesa Zakładów Odzieżowych „Odra” w Szczecinie, zostali skazani. Mężczyznom wymierzono kary od 8 do 11 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Po ogłoszeniu wyroku skazani nie kryli oburzenia.
10 marca. W Dziwnowie odbyła się rekonstrukcja walk sprzed 60 lat o przesmyk dziwnowski. W programie znalazły się m. in.: omówienie sytuacji taktyczno-operacyjnej z marca 1945 r. oraz wspomnienia uczestników tamtych wydarzeń.
11 marca. Minister Sprawiedliwości dokonał oficjalnego otwarcia siedzib Sądu Apelacyjnego i Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie. W uroczystości brał udział abp Zygmunt Kamiński - metropolita szczecińsko-kamieński.
Pomóż w rozwoju naszego portalu