Reklama

Niedziela Częstochowska

Ekologia po katolicku. Warsztaty w parafii św. Lamberta w Radomsku

Wspólnota Laudato si' działająca w Radomsku przy klasztorze Franciszkanów i parafii św. Lamberta jako Parafialny Zespół Caritas zaprasza na katechezy w kościele św. Lamberta.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak nauka społeczna Kościoła odpowiada na trudne wyzwania współczesności? –

14 lutego w czasie Mszy św. o godz. 18.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Trzy ważne powody (z wielu innych) dla społecznej i ekologicznej aktywności chrześcijan – 21 lutego w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

Warsztaty w sali parafialnej:

Kim jest chrześcijański ekolog? 10 zasad stylu życia według encykliki „Laudato si’”–

18 lutego w godz. 17-19.

Katolik na zakupach – zachłanny konsument czy odpowiedzialny Polak? –

23 lutego w godz. 17-19.

Uczestnicy otrzymują materiały warsztatowe i publikacje Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

W kościele klasztornym odbędzie się cykl katechez: jak przeżyć Wielki Post duchowo, postnie i ekologicznie. Zostaną wygłoszone 28 lutego oraz 7 i 14 marca w czasie Mszy św. o godz. 9.30. Katechezy i warsztaty prowadzi o. Stanisław Jaromi.

Zapraszamy również na warsztaty florystyczne w sali katechetycznej w parafii św. Lamberta 2 i 5 marca godz. 17-19 oraz na kiermasz „Drugie życie przydasiów”, czyli rzeczy używanych i nieużywanych, w dniach 11-13 marca na placu przy klasztorze Franciszkanów.

Wspólnota Laudato si’ działa w Radomsku w ramach programu „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”. Program jest realizowany przez Caritas Polska i dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2021-02-13 21:03

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Paradyż. Diecezjalny dzień skupienia PZC

W sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu 7 sierpnia spotkali się przedstawiciele Parafialnych Zespołów Caritas z całej diecezji. W dniu skupienia uczestniczyło ok. 160 osób z 46 parafii.

- To nasz pierwszy dzień skupienia po dwóch latach. Dwa lata temu odbyły się rekolekcje wielkopostne w Głogowie, a potem przez pandemię nie mogliśmy się spotykać. Dlatego dzisiejsze spotkanie jest dla nas szczególnie radosne – mówi Sylwia Grzyb z Caritas diecezjalnej.
CZYTAJ DALEJ

Rada KEP ds. Społecznych zachęca do licznego i odpowiedzialnego udziału w wyborach prezydenckich

2025-05-05 09:34

[ TEMATY ]

wybory

komunikat

KEP

wybory prezydenckie

BP KEP

W związku ze zbliżającymi się wyborami na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Społecznych zachęca do jak najliczniejszego w nich udziału tak, by w powszechny i odpowiedzialny sposób wskazać osobę godną tego politycznie ważnego stanowiska - czytamy w komunikacie Rady KEP ds. Społecznych z okazji rocznicy ogłoszenia encykliki Centesimus Annus oraz w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Polsce.

Członkowie Rady przypominają, że katolicy, a także osoby, którym leży na sercu dobro Ojczyzny, „powinni w swoim akcie wyborczym kierować się zasadami, które życie indywidualne i społeczne czynią godnym i szczęśliwym”. Zwracają uwagę, że zasady te wskazywał w swoim nauczaniu św. Jan Paweł II.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: kardynałowie o sylwetce przyszłego papieża

2025-05-05 22:32

PAP

„Papież-pasterz, którego perspektywa wykracza poza sam Kościół katolicki, zwłaszcza w świecie, w którym wszyscy jesteśmy sobie bliżsi” - taki profil naszkicowali kardynałowie podczas XI kongregacji generalnej. Obradowała ona dziś w godzinach od 17.00-19.00.

Zgromadzenie rozpoczęło się krótką modlitwą. Obecnych było około 170 kardynałów, w tym 132 elektorów - poinformował dyrektor Biura Prasy Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. W około 20 wystąpieniach podkreślono potrzebę dialogu między religiami i relacji z różnymi światami kulturowymi. Poruszono temat etniczności w Kościele i społeczeństwie, migracji „jako daru, ale także jako wyzwania, jakim jest wspieranie migrantów w wierze podczas ich migracji”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję