Reklama

Kościół

Nowy Sącz: wspomnienie ks. Piotra Pawlukiewicza w pierwszą rocznicę śmierci

Będzie Msza św. a także rozmowy z gośćmi, koncert i unikalne materiały wideo. Wydawnictwo RTCK – rób to co kochasz z Nowego Sącza uczci pamięć ks. Piotra Pawlukiewicza w pierwszą rocznicę śmierci kapłana. Wydarzenie będzie w niedzielę transmitowane online na portalu niedziela.pl.

[ TEMATY ]

ks. Piotr Pawlukiewicz

B.M. Sztajner/Niedziela

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

ks. Piotr Pawlukiewicz (1960 – 2020) wygłosił tysiące kazań

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, dla których śp. ks. Piotr Pawlukiewicz był bliską i ważną osobą.

Podziel się cytatem

W niedzielę, 21 marca o 15.00 rozpocznie się Msza św. w intencji śp. ks. Piotra Pawlukiewicza. Później zaplanowano rozmowy z gośćmi, koncert muzyczny utworów do słów ks. Piotra oraz unikalne materiały wideo, przygotowane na tę okazję.

Gośćmi specjalnymi będą Małgorzata Kożuchowska, aktorka, współwykonawczyni audiobooka do książki „Z braku rodzi się lepsze…”, jedynej autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza, a także Józef Skrzek, muzyk i kompozytor z legendarnego zespołu SBB – największy idol muzyczny ks. Piotra. Zaproszenie przyjął także Krzysztof Antkowiak, muzyk i kompozytor, autor płyty muzycznej do słów ks. Piotra „Zostanie mi muzyka…”, prywatnie przyjaciel ks. Piotra.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkanie i koncert poprowadzi Renata Czerwicka, współautorka książki „Z braku rodzi się lepsze… Wywiad strumyk”, jedynej autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza.

„Rok temu w Jego pogrzebie mogło uczestniczyć tylko pięć osób. Takie były obostrzenia związane z pandemią. To zostawia w nas takie poczucie, że nie pożegnaliśmy Go tak, jak byśmy chcieli. Był autentycznym i pokornym człowiekiem. Dla nas w RTCK był kimś bardzo ważnym, bliskim, ogromnie Go szanowaliśmy.

Podziel się cytatem
Nasza książka – rozmowa kończy się w sposób symboliczny. Ks. Piotr prosił, żeby się zakończyła cdn. Chciał kontynuować rozmowę, a życie potoczyło się inaczej. Wierzę, że cdn. będzie realizowane w postaci owoców Jego nauczania. Misja ks. Piotra skończyła ziemski etap, a ten drugi, ważniejszy trwa i szybko się nie skończy” – mówi Renata Czerwicka, redaktor naczelna Wydawnictwa RTCK.

Niedzielne wydarzenie będzie transmitowane online na profilu facebookowym wydawnictwa RTCK https://www.facebook.com/events/808787736387210

Ks. Piotr Pawlukiewicz był cenionym kaznodzieją i rekolekcjonistą, autorem wielu książek i audiobooków. Był doktorem teologii pastoralnej, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej. Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych. Był autorem radiowego Katechizmu Poręcznego.

Zmarł 21 marca 2020 roku w Warszawie. Za wybitne osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i działalności społecznej prezydent Polski odznaczył go pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

2021-03-18 10:06

Oceń: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ks. Piotr Pawlukiewicz: Musimy być zawsze gotowi na przyjście Jezusa, a nie tylko między piętnastą a szesnastą

[ TEMATY ]

Wielki Post

ks. Piotr Pawlukiewicz

youtube

My chcemy mieć nad Nim kontrolę. Chcemy przybić sobie do futryny tabliczkę: „Panie Jezu, przyjmuję we wtorki i środy od szesnastej do osiemnastej. Pamiętaj, jak masz być ubrany i co masz mi powiedzieć”.

Po cudownym rozmnożeniu chleba, gdy tylko tłum został nasycony, Jezus przynaglił uczniów, żeby wsiedli do łodzi i odpłynęli. On wie, co się dzieje. Sytuacja jest niebezpieczna. Apostołowie przeżywają wielki sukces, a to sprawia, że są w wielkim zagrożeniu. „Panie Jezu, teraz? Teraz kiedy chcą nas nosić na rękach? Kiedy patrzą na nas jak na nie wiadomo kogo? Teraz każesz nam odpłynąć?”
CZYTAJ DALEJ

Nie żyje ks. prof. Marek Jagodziński

2025-04-21 19:04

[ TEMATY ]

śmierć

śmierć księdza

Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ks. prof. Marek Jagodziński

Ks. prof. Marek Jagodziński

W wieku 69 lat zmarł dzisiaj rano w Końskich ks. prof. Marek Jagodziński, kapłan diecezji radomskiej, pracownik Katedry Teologii Prawosławnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i członek Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Kapłan pomagał Stolicy Świętej, w szczególności Kongregacji Nauki Wiary, w studiowaniu ważniejszych kwestii doktrynalnych.

Ks. Marek Wiesław Jagodziński urodził się 29 stycznia 1956 w Klimontowie Sandomierskim. W 1982 ukończył studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu z tytułem magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i przyjął święcenia kapłańskie. W 2000 uzyskał licencjat. Doktorat obronił w 2001. Habilitował się w 2009. W 2016 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk teologicznych.
CZYTAJ DALEJ

Polski kardynał będzie pomagał kamerlingowi Kościoła

2025-04-22 13:03

[ TEMATY ]

śmierć Franciszka

Joanna Adamik/archidiecezja krakowska

Kard. Stanisław Ryłko

Kard. Stanisław Ryłko

Polski kardynał Stanisław Ryłko będzie pomagał kamerlingowi Kościoła kard. Kevinowi Farrellowi w czasie kongregacji generalnych kardynałów, poprzedzających konklawe. Pierwsza z nich odbyła się dziś rano, od 9.00 do 10.30, z udziałem 60 purpuratów. Kolejną zaplanowano na jutrzejsze popołudnie.

Kongregację rozpoczęła modlitwa za zmarłego wczoraj papieża Franciszka, modlitwa do Ducha Świętego „Adsumus” oraz lektura paragrafów 12-15 konstytucji apostolskiej „Universi Dominici gregis”, w której zawarte są wskazania dotyczące przebiegu kongregacji generalnych, w tym przysięgi składanej przez uczestniczących w nich kardynałów. Obecni złożyli ją odczytując na głos. Następnie kard. Farrell odczytał testament papieża Franciszka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję