Reklama

Polska

Bp Tomasik broni "Deklaracji Wiary" lekarzy

Bp Henryk Tomasik broni "Deklaracji Wiary", którą podpisują lekarze. Głosi ona, że ludzkie ciało i życie są święte i nietykalne od poczęcia do naturalnej śmierci, co oznacza odmowę in vitro, aborcji i eutanazji, a także przepisywania środków antykoncepcyjnych. Pod zainicjowaną przez Wandę Półtawską deklaracją podpisało się już ponad 3 tys. lekarzy.

[ TEMATY ]

deklaracja

Przemysław Goławski, golawski.net/ pl.wikipedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Henryk Tomasik przypomniał, że dla każdego chrześcijanina prawo Boże jest ważniejsze od ludzkiego. Wyraził też zdziwienie krytyką "Deklaracji Wiary" przez niektóre środowiska.

Biskup radomski podkreślił również, że wiara nie jest sprawą prywatną. - Dziwią mnie ataki na ludzi, którzy publicznie wyznają swoją wiarę. Publiczne wyznanie swoich przekonań jest znakiem odwagi, niekiedy bohaterstwa. Publiczne wyznanie wiary będzie pomagało lekarzowi w dobrym wypełnieniu jego zobowiązań - mówił w Kwadransie dla Pasterza w Radiu Plus Radom bp Henryk Tomasik.

"Deklaracja Wiary" jest wotum wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II. Podpisując ją lekarze i studenci medycyny, zobowiązują się do wierności Bogu i chrześcijańskiemu sumieniu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-06-01 04:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polsko-ukraińska deklaracja o pojednaniu podpisana

[ TEMATY ]

deklaracja

ADAM RAK

Wspólna deklaracja Kościołów rzymsko- i greckokatolickiego w Polsce i na Ukrainie została podpisana w piątek 28 czerwca 2013 r. w Warszawie. "Wiemy, że chrześcijańska ocena zbrodni wołyńskiej domaga się od nas jednoznacznego potępienia i przeproszenia za nią" - stwierdza ten historyczny dokument, ogłaszony w przededniu 70. rocznicy czystek etnicznych a będący kontynuacją procesu polsko-ukraińskiego pojednania rozpoczętego z inicjatywy Kościołów przed 25 laty.
CZYTAJ DALEJ

Czy w Wielką Sobotę jest Msza św.?

Pytanie czytelnika: Koleżanka powiedziała mi, że w Wielkim Tygodniu nie ma Mszy św. w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę. Nie bardzo rozumiem, bo Msza św. w sobotę przecież jest. Proszę o wytłumaczenie.
CZYTAJ DALEJ

500 paczek trafiło do najuboższych

2025-04-19 12:30

Marzena Cyfert

Poświęcenie darów dla ubogich

Poświęcenie darów dla ubogich

Abp Józef Kupny pobłogosławił w Wielką Sobotę 500 paczek dla ubogich. Przygotowane one zostały przez wrocławską Caritas ze środków przekazanych przez wiernych archidiecezji.

– Nasze akcje angażują bardzo wielu ludzi, aby te działania pomocowe były przeprowadzone sprawnie, dokładnie i docelowo trafiły do najbardziej potrzebujących. Dzisiaj zostanie rozdanych 500 paczek, poświęconych przez naszego metropolitę, dla naszych podopiecznych, którzy korzystają na co dzień z łaźni i kuchni – mówił ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję